Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van nekem egy autóm, ami már...

Van nekem egy autóm, ami már nem működik. Elszeretném adni, szeptember elsején lejár a biztosítás, tehát fizetni kellene a következő félévre. Mit tudok tenni ellene, hogy ne kelljen 20. 000 ftot kifizetnem feleslegesen? Vettem másik kocsit.

Figyelt kérdés
A másik kocsival is lenne kérdésem.Nem találom hozzá a biztosítást.Csak egy díjesedékesség dátuma:2015.07.x napos biztosítás van.Tehát, lehet hogy nincs is rajta biztosítás már vagy két hónapja?A kocsi napi használatba volt, azt mondták.

2015. aug. 21. 08:34
 1/5 szántóvető ***** válasza:

1. kigugliztam. [link]

2. ha tudod hogy az új kocsi melyik biztosítónál van akkor hívd fel őket és rendszám alapján megnézik a nyilvántartásban.az nem baj ha nincs rajta biztosítás,kötsz újat és kész.visszamenőleg nem kell fizetned az elmaradt hónapok után.

2015. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nem működik, akkor valószínű érvényes műszakid sincs rajta..akkor nem érdekes, mert nem vehetsz részt a forgalomban, tehát nem kell biztosítani.

majd az új tulaj köt rá, ha köt..


a másik kocsinál meg beballagsz a biztosítóhoz, és személyesen rendezed...az a legtisztább...bár lehet neten is..

ha az adásvételin az aladás dátuma pontos, tehát év, hó, nap, óra, perc, akkor a szabályosan aláírt példánnyal a biztosítónál tudod igazolni, hogy nem te vagy a hunyó, te tiszta lappal indulnál...

nem fogod elhinni, de megértik...


fontos, hogy személyesen...

2015. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Műszaki októberig van még rajta.Valamiért lefullad, és nem akartam rákölteni mert több baja van, ezért vettem másikat fiatalabb kocsit.Két hete még nem volt baja:D


Köszönöm a segítséget.

2015. aug. 21. 09:55
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"A másik kocsival is lenne kérdésem.Nem találom hozzá a biztosítást.Csak egy díjesedékesség dátuma:2015.07.x napos biztosítás van.Tehát, lehet hogy nincs is rajta biztosítás már vagy két hónapja?A kocsi napi használatba volt, azt mondták."


Amikor megvetted, akkor kötöttél rá biztosítást a saját nevedre? Át van írva az autó a te nevedre?

2015. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az új autó biztosítása számodra lényegtelen, hiszen az adásvétellel megszűnt az előző biztosítása, neked kell újat kötni. Te meg ott kötsz ahol akarsz.


A régi autónál két dolgot csinálhatsz:


1.) Besétálsz az okmányirodába és kivonatod ideiglenesen forgalomból 6 hónapra. Ilyenkor nem kell biztosítást és teljesítményadót fizetni. Ez kb. 3000 Ft-ba kerül.


2.) Befizeted a biztosítást, és ha eladtad a biztosító visszautalja a befizetett díj egy részét az eladás napjától.


Egyébként is be kell majd menned eladás után a biztosítódhoz, ha át szeretnéd vinni az új autóra a bónuszodat (ha van).

2015. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!