Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 1 hónapon belül 2 gyorshajtás,...

1 hónapon belül 2 gyorshajtás, ilyenkor duplázódik a 2. gyorshajtás?

Figyelt kérdés

Volt egy gyorshajtásom szeptember 1-én (30 szer) meg ma is (szept. 24) valószínűleg belefutottam de ennek 45 ezernek kell lennie mert 130 körül 90 helyett.

A kérdésem, ismételt elkövetésnél ilyenkor most duplázódik a 45 ezer? ugye nem? Ugyan az az autó ugyan az az üzembentartó.


2015. szept. 24. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Összeadódik.
2015. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
pontlevonás, és lassan a jogsi is...Tegyél a gázpedál alá téglát!
2015. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem duplázódik semmi, simán megkapod a következőt is.

Előéleti pont sincs...

Kérhetsz halasztást, vagy részletfizetést.

2015. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Bár nem ez volt a kérdés, de két válaszban is említve van a büntetőpont. Ráadásul, az ezt említő válasz alacsony hasznosságúnak lett ítélve. Ha azért, mert nem a kérdésre válaszolt, akkor elfogadhatónak tartom; ha azért mert az állítása lett kétségbe vonva, akkor az megtévesztő. Annál is inkább, mert van olyan válasz, amely állítása szerint nem jár.

Jár pont: az egyik esetért is, 4 pont jár, a másik esetért is 4 pont jár.


A „236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló 2000. évi CXXVIII. törvény végrehajtásáról” 1/A. számú mellékletének 1601-es kódszámú sora vonatkozik a kérdésbeli esetekre.

A 16-os főkód a megengedett legnagyobb sebesség túllépése miatt járó pontokat részletezi.

A 4 pontot jelentő 1601-es kód a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 1-es mellékletének, illetve a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet 11/B. mellékletének azokat a pontjait sorolja fel, melyek a 30 000, 45 000 és 60 000 Ft bírsággal sújtandó sebesség túllépéseket tartalmazzák.

2015. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: Amennyiben a helyszínen megállítanak, akkor kapod az előéleti pontokat, amennyiben az objektív felelősség alapján bírságolnak - és a kérdésből az derül ki, hogy erről van szó - akkor nem kap előéleti pontokat! Esetleg beszkenneljem a legutóbbi határozataimat? :D
2015. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mind 2 eset vasmegyében történt! Vas megyében nincs gyorshajtásra helyszínbírságoltás csak közigazgatási bírság! A pontokat meg baromira leszarom mert nem én vagyok a kocsi üzembentartója, én a tulajdonosa vagyok!
2015. szept. 28. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem te vagy az üzembentartó, akkor a csekkeket se te kapod! Persze alap esetben a tulajdonos egy személyben az üzembentartó, kivéve ha van hivatalosan a forgalmiba bejegyzett üzembentartó.
2015. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!