Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az én nevemre irják az...

Ha az én nevemre irják az autót viszont a férjemnek van jogsija akkor ha őt jelölöm üzembetartónak akkor a kötelező biztosítást kötheti a saját nevére?

Figyelt kérdés
Szòval èn leszek a tulaj viszont õ már bonus 9be van ès igy kedvezõbb a biztosítás.
2015. szept. 26. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Az úgy természetes.

Biztosítást, teljesítmény adót (jövőre) az üzembentartó fizeti olyan esetekben, ha nem a tulajdonos az üzembentartó is.

2015. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A teljesítmèny adó az a súlyadó?
2015. szept. 26. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt súlyadó, ma már teljesítmény után állapítják meg az adót.

Ez ügyben nincs semmi teendőtök, majd jövőre küldi az önkormányzat az értesítést, és a csekket.

A kötelező biztosítást már elvileg az adásvétel megkötésekor rendezni kell, anélkül egyetlen métert sem tehet meg az autó.

Ehhez az adásvételivel egy időben egy üzembentartói szerződés is kell talán (ebben nem vagyok teljesen képben)

2015. szept. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem elég jelölni, rendes üzembentartói szerződést kell írni ami hasonló az adásvételihez. Ekkor az okmányiroda bejegyzi üzembentartóként és mindent neki kell fizetnie. A kitöltött üzembentartói szerződés alapján tudja megkötni a biztosítást is, de azt tudnod kell, hogy a bónuszt egyszerre csak egy autóra lehet igénybe venni. Ha jelenleg van a nevén autó, akkor az újra csak A0-s szerződést fog kötni a biztosító.
2015. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!