Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó vásárlásakor mindenképpen...

Autó vásárlásakor mindenképpen jelen kell lennie a leendő tulajnak?

Figyelt kérdés

Az autót édesapám nevére szeretnék íratni, viszont Ő nem tud jelen lenni az autó átvételekor. Van ennek valami módja?


Köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 7. 22:11
 1/2 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem meghatalmazással ez is megoldható, de ebben nem vagyok biztos.


Egyszerűbb, ha elkéred a fontos adatokat (papírozás alatt felhívod), majd helyette te töltöd ki/írod alá az adásvételit.

A másik megoldás ha otthon megírja az adásvételi vevő részét, ha üzletre kerül a sor, akkor az eladó kitölti a saját és az autó adatait.


Ha apád beleegyezésével történik, akkor gondolom nem fog feljelenteni. Öcsém kinézett egy autót, 1 hét múlva elmentem érte, másnap este vittem neki biztosítással, átiratva). Faterom helyett pedig adásvételit írtam.

2015. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan jelen kell lenni, az adásvételit személyesen kell átírni.

Lehet persze ügyeskedni, de az nem szabályszerű, és az eladó sem biztos, hogy közreműködik, amit meg is lehet érteni.

Jön egy ismeretlen, vagy ismeretlenek, akiket még soha nem látott, ajánlatot tesznek az autóra, megegyeznek, s akkor előállnak azzal a kéréssel, hogy egy olyan személy nevére írjuk az adásvételit, aki ott sincs, azt sem tudja, hogy az említett személy valóban létezik, valóban ő akarja az autót megvenni.

2015. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!