Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kivonatom ideiglenesen az...

Ha kivonatom ideiglenesen az autómat a forgalomból (renault laguna 1995,2000cm3,139 le), mennyibe fog kerülni a forgalomba való visszahelyezése?

Figyelt kérdés

Az immobiliser elromlott,és augusztus óta effektíve beindítani nem tudtam, és pénzhiány miatt megcsináltatni sem.Októberben ugye a műszaki vizsga is lejárt mert nem volt abban az ominózus időszakomban pénzem rá és nem is tudtam volna a beindíthatatlansága miatt (max trailer), de biztosítás még van rajta Január 2.-áig.Lényeg a lényeg, hogy feleslegesen nem akarok fizetni biztosítást rá mert itt rohad az udvaron és műszakiztatni sem tudom pénzhiány miatt télen meg pláne, és amúgy sem menne át rajta mert nagyon megsérült a sárvédőív, új kell rá.


Tavasszal tudom orvosolni az autót mert jobb munkehelyem lesz, addig viszont nem akarok fizetgetni rá súlyadótól kezdve mindenféle bizosítást stb...


Ha tavasszal, Márciusban, vissza akarom helyeztetni forgalomba az ideiglenesen kivont lagunamat, az nekem mennyibe fog kerülni? Mert hallottam hogy addig vissza sem helyezik amíg onnan egyből el nem küldik környezetvédelmi felülvizsgálatra és műszaki vizsgára.Milyen költségekkel számolhatok?


2015. dec. 13. 02:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint ti is jobb döntésnek látjátok ha kivonatom ideiglenesen?
2015. dec. 13. 02:23
 2/4 A kérdező kommentje:

végre megtaláltam,köszönöm, már tudom a választ,szép napot mindenkinek!


Forgalomból ideiglenesen kivont gépjármű újbóli forgalomba helyezésének a költségei:


Érvényes kötelező felelősségbiztosítás díja (biztosító függő)

Műszaki vizsga díja, ha közben lejárt: max. 22.000 Ft

Érvényesítő matrica: 585 Ft

Forgalomba helyezési illeték: 2.300 Ft

2015. dec. 13. 02:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár azt írtad már tudod a választ, azért egy kis kiegészítés:

Max. 6 hónapra lehet ideiglenesen kivonni a járművet a forgalomból, DE rövidebb időre lehetőséged van kivonatni.

A kivonás végét követő napon, függetlenül attól, hogy van e rajta műszaki, a rendszer automatikusan forgalomba helyezi a kocsit. Nem kell külön kérni a forgalomba helyezést és nem kerül semmibe.

Ha mint írtad márciusig szeretnéd kivonatni, semmi akadálya. Pl március 30-ig kivonatod, akkor április 1-én forgalomba kerül anélkül, hogy fizetned kéne érte.

Csak akkor kell fizetned az ismételt forgalomba helyezésért, ha a lejárati nap előtt kéred a forgalomba helyezését, akkor viszont a 2300 Ft felett, igazolni kell a meglévő kötelező biztosítást és műszakinak is kell rajta lenni.

2015. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm!
2015. dec. 24. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!