Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldi autó vásárlásánál...

Külföldi autó vásárlásánál számít a forgalombahelyezés illetve a vásárlás között eltelt idő?

Figyelt kérdés
Vettem külföldön egy autót, aminek a kétnyelvű adásvételijén a pénteki dátum szerepel. Ugyanúgy 2 hetem van a Mo-i forgalomba helyezésre?

#autó #magyar #külföldi #fogralombahelyezés
2016. jan. 17. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Be kell jelenteni a vásárlást, igen. Mindegy, hol vetted. De nem muszáj forgalomba helyezni, állhat a csűrben.
2016. jan. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit se kell bejelenteni, akkor kezded a honosítást amikor akarod.
2016. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó. Sok részeltesen magyarázó leírás van az interneten erről, mondjuk a kérdező is megtalálhatta volna őket. A kérdező olvassa el ezt (a HASZNÁLT JÁRMŰ című résznél van a lényeg):

[link]

2016. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Fontos tudni, hogy a külföldön nyilvántartott jármű esetében a tulajdonjog megszerzésétől, illetőleg a jármű behozatalától számított 30 napon belül kezdeményeznie kell a származás-ellenőrzési nyilvántartásba vételt, illetve magyarországi forgalomba helyezést."


Ez így ebben a formában nem igaz!


Ha én csinálok egy blogot, akkor amit ott leírok olyan lesz, mint a szentírás?

2016. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!