Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezetheti más is a külföldi...

Vezetheti más is a külföldi rendszámú autómat a jelenlétemben?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, kb havonta látogatok haza, olyankor előfordul, hogy elmegyek iszogatni a barátaimmal. Kérdésem az lenne, hogy ha mondjuk alkohol fogyasztása után átadom a volánt egy barátomnak (úgy, hogy természetesen mellette ülök), vezetheti az autómat?

(Külföldi lakcímem van, az autónak is megvan minden papírja, de nem szeretném honosíttatni, mert alig vagyok itthon.)



2016. febr. 2. 05:34
 1/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha minden irat rendben van (Tiéd is, és az autóé is) akkor nincs különösebb akadálya.



/ismerős a Valami Amerika c. film "közúti ellenőrzés" jelenete?/ :)

2016. febr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Valami Amerika c. film nem igazán jó példa, mivel ott a külföldi rendszámú autót külföldi vezette!
2016. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Igazad van #2!

Nem magyarral történt, hanem amerikaival, nem átengedte, hanem s.k. vezetett, arról is beszélve, hogy jobbkormányos volt az autó.

Továbbmegyek, nem is valódi személyek voltak, csak színészek, egy film szereplői. Képzeld, még a két rendőr is!

Most, hogy így tisztázódott, remélem megnyugodtál.... ;)

2016. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apukám külföldön dolgozik, 7 éve van külföldi rendszámú autója, rendszeresen vezetem, ha nem volt jelen és megálitottak még akkor se volt gond belőle ! Tehát gyakorlatban vezethetsz és elméletben sincs akadálya szerintem.
2016. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még magában is vezetheti.
2016. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!