Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lakcím nélkül tudok autót venni?

Lakcím nélkül tudok autót venni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha semmiféle fizikai lakcímmel nem rendelkezem(lakcím nélküli státusz) mivel gyakorlatilag semmim sincs.Először is arra lennék kiváncsi hogy,használt gépjármű vásárlásakor az adás-vételi szerződésben kell-e lakcímet megadnom?Ha külföldön veszem EU-n belül háztól magánszemélytől úgyhogy kimegyek érte mondjuk vonattal vagy stoppal (egy kb 40éves autóról lenne szó) akkor külföldön az adás-vételi szerződés megkötésekor a magánszemély kérni fog tőlem magyaroszági lakcímet?Visszafele jövet a határnál kérni fog vámos valamit?Másik kérdésem:Ha jól tudom folyamatosan(időszakosan visszatérő kiadásként) egy gépjárműnél nem kell fizetni mást a műszakin kivűl csak biztositást ezt meg be tudom fizetni bejelentett lakcím nélkül (Amerikába sem kérnek sem gépjárműügyintézéshez sem pedig gépjármű adás -vételhez lakcímet. Elegendő egy név meg egy P.O. box) egyszerű átutalással is ha küldenek egy e-mailt (az email fiókomba)arról a határidőröl amikor fizetnem kell.De szerintem bankban személyesen is(úgy tudom bankszámlanyitáshoz sem kell lakcím vagy igen?) át tudom utalni a pénzt.Vagy nyitok a postán egy P.O.boxot és akkor minden szolgáltatónak a postafiókomat adom meg lakcim helyett.Az a helyzet hogy ott ahol lakok arra címre nem jelenthetek be gépjárművet.Vagyis autó adás-vételi szerződésben (a lakás tulajdonos határozott kérésére)nem adhatom meg azt a címet ahol jelenleg lakok.Mit kéne csinálnom?Kül illetve belföldi munkavállaláshoz kellene az autó.

2015. dec. 23. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Az adásvételi szerződésnek része az eladó és vevő lakcíme is. Ha nincs semmid, akkor miből veszed, s tartod fenn?
2015. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy hogy nincs semmiféle lakcímed, még papíron sem.

Először erre kellene megoldást találj, szürkén tudsz lakcímet intézni, vannak akik direkt ezzel foglalkoznak. Nem csak az autó miatt fontos ez, hanem nagyon sok egyéb dolog miatt is fontos a lakcím.

2015. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Csak nekem furcsa a kérdésben lévő paradoxon halmaz?!?

Állításod szerint nincs semmid,még egy rossz lakcímed sem,de te autót akarsz venni....amiért akár külföldre is kimennél.......

2015. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm egy szellemfaluvá vált tanyán lakik egyedül. Mivel "ősember" módjára él önellátásból, nem lepne meg ha még a régi, könyvecske típusú személyi igazolványa lenne neki. De ha van lakcímkártyája akkor azon a neve és a tanya neve szerepelhet. Persze így már van lakcíme és tulajdona is, az a kb. néhány százezret érő düledező viskó amiben lakik.

Úgy tudom hogy bankszámla nyitáshoz kell állandó lakcím.

2015. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem értem. Mi itt a paradoxon?

Viszonyag egyszerű kérdéseket tettem föl.

Nincs bennük semmiféle hókusz pókusz vagy barba trükk.

Akarok egy lakóautót mert el akarok menni külföldre munkát keresni (vándorolni) mert nincs munkám és nincs hol laknom.

Mi itt a paradoxon?Ez akérdés maximum csak egy magyar vagy balkáni ember számára lehet paradoxon.

2015. dec. 23. 13:46
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy ilyen idétlen kérdést meg csak valami bolond tehet fel!!

Én elhiszem,hogy nagyon romantikus meg izgalmas gondolat az,higy veszel valami lakóautót azt majd azzal neki vágsz az ismeretlennek szerencsét próbálni meg munkát keresni azt hátha!!Csak sajnos ez a világ nem erről szól,meg nem így működik!

2015. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lakóautóban élésre én is gondoltam. Nekem az üres szülői háznál lenne a bejelentett állandó lakcímem, ami nem a nevemen van. De ha meg tudom oldani hogy ne is kelljen magyarországi állandó lakcím, akkor még akár az állampolgárságom is örömmel visszaadom. A hazáért vérüket adó őseim forognának sírjukban ha tudnák hogy az utódaiknak olyan hazája lett amelyik nem védelmezi polgárait hanem kifosztja.
2015. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem kell lakcím ahhoz, ha adjanak neked számlaszámot egy bankban. Nekem sem volt. Csak kellett egy útlevél meg egy telefonszám. Külföldi jogsival lényegében cím nélkül egy évig vezethetsz Hu táblás kocsit, utána honosítani kell, v ha közben eladod a kocsit és veszel egy másikat, akk miden kezdődik elölről, tehát megint egy év. Ennek a pontos menetét nem tudom, mm a gépkocsi vásárlásnál... Ha van műszaki meg biztosítás a kocsin akk a vámosnak nincs mit kérdezni, csak ha vámolni akarod a gépjárművet, de azt aztán otthon is megteheted hónapokkal később. Nos lehet, h azóta már elrendezted amúgy az ügyet. Hogy ment? :D
2016. jan. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igazából csak érdeklődtem hogy egyáltalán működhet-e ez a dolog itthon..
2016. jan. 17. 13:22
 10/19 A kérdező kommentje:

# 6/9


"""Egy ilyen idétlen kérdést meg csak valami bolond tehet fel!!

Én elhiszem,hogy nagyon romantikus meg izgalmas gondolat az,higy veszel valami lakóautót azt majd azzal neki vágsz az ismeretlennek szerencsét próbálni meg munkát keresni azt hátha!!Csak sajnos ez a világ nem erről szól,meg nem így működik!"""



Miért akkor szerinted hogy működik?


..és miről szól ez világ

2016. jún. 9. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!