Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyarországon közlekedhetek...

Magyarországon közlekedhetek hosszútávon osztrák rendszámú autóval ami nem az én nevemen van?

Figyelt kérdés
tehát tegyük fel van kinti lakcímem és kint veszek használt autót arra a lakcímre, akkor ismerősöm magyarországon vezetheti azt huzamosabb ideig?

2016. febr. 19. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
nem
2016. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
34%

Ebben a témában nem vagyok otthon, csak egy tipp, szerintem meghatalmazással vezetheti más a kocsidat hosszútávon.


Vagy lehet olyannal játszani, hogy ő az autó üzembentartója, te meg a tulajdonosa.


Esetleg bejelentitek az ismerőst hozzátok mint lakót, azt hiszem a szlovák rendszámos mizéria valami ilyesmi volt.


Mint írtam, ezek csak ötletek/tippek, nem kell készpénznek venni.

2016. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na még1x:


MO-n senki nem közlekedhet külföldi rendszámú autóval tartósan, ha nincs az adott országba bejelentett lakcíme. Sem meghatalmazással sem máshogy.

2016. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vezethetsz, de sok feltétele van.


Ha nincs közöd az autóhoz és nincs külföldi tartózkodási helyed, akkor csak is meghatalmazással vezetheted 1 napig. Tehát minden napra külön meghatalmazást kell beszerezned. És a meghatalmazás csak arra a napra érvényes.


A többi verzió az, hogy legyen tart.helyed az adott országban vagy lehessen bizonyítani azt, hogy az autó a külföldi munkahelyed autója.


De mindent hiteles fordítással kell ellátni, amit csak az OFI végezhet. A többit nem fogadhatják el a rendőrök.


Egyébként arra nincs nagyon lehetőségük, hogy a tratós belföldi használatot ellenőrizzék, mert egyébként simán megvághatnának azért, mert nem Magyarországra fizeted az adókat.

2016. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem, gyakorlatilag teljesen nyugodtan.
2016. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!