Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vérnyomáscsökkentő gyógyszer...

Vérnyomáscsökkentő gyógyszer rendszeres szedése esetén adható-e hivatásos gépjárművezetői (102) orvosi alkalmassági engedély?

Figyelt kérdés
Napi egy szem tabletta mellett 130/80-as a vérnyomás.

#jogosítvány #orvosi vizsgálat #alkalmassági engedély
2016. márc. 12. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, megadja. Nekem végül nem kellett gyógyszeres kezelés (a 24-órás jó eredménnyel zárult), de aggódva rákérdeztem, ha esetleg később kellene gyógyszer, mi lesz az alkalmassággal, azt mondta az orvosom, ha be van állítva a vérnyomás, akkor minden további nélkül megadja a továbbiakban is a 2. csoportot (102).
2016. márc. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így sejtettem.

A magas vérnyomás népbetegség. Nem sok teherautó/kamionsofőr lenne, ha mindenkit letiltanának aki gyógyszerrel kezeli.

2016. márc. 12. 04:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ez az oka. A jogszabály is csak a nem kezelt magasvérnyomásos-betegséget adja meg kizáró oknak. Ha gyógyszerrel beállítják, az kezelve van, az nem ez a kategória.
2016. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utsó kérlek ha tudod a jogszabályt, írd le légyszives, pontosan még miket sorol fel kizáró okként! Köszönöm
2017. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pl az, hogy kétoldali nagyfokú halláskárosult vagyok, de készülékkel jól hallok. Ez kizáró ok?
2017. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!