Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit kell tennem, ha forgalmazá...

Mit kell tennem, ha forgalmazási korlátozás van a megvásárolni kívánt gépjárművön?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen ki van vonva a forgalomból, és az eredetvizsga is most fog elkészülni. Ez hatással lehet rá? Megvettem az autót, de itthon lekértem az adatait, és akkor láttam, hogy forgalmazási korlátozás ténye bizony szerepel a gépjárművön. Az autókereskedés intézi majd a papírmunkát. Erről ugyan nem szóltak, de ebből lehet bajom? Vagy majd ezt elrendezik ők vagy mit lehet tenni? A tulajdonjog-átruházás ezesetben el fogják utasítani, de mivan, ha előtte már kifizetem nekik az autót?

2016. márc. 18. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez elég rosszul hangzik. A forgalmazási korlátozás azt jelenti, hogy nem adhatja el a tulajdonos. Ha te mégis megveszed, lehet, hogy elbukod a kifizetett összeget.

Azt írod ideiglenesen ki van vonva a forgalomból.

Ha ezt hivatalból vonták ki, mert pl végrehajtó vagy a NAV lefoglalta a járművet, nagy a baj. Ez esetben nem fogják átírni a kocsit a nevedre, max a végrehajtást kérővel egyezkedhetsz ( én nem fizetném ki más tartozását, arról nem beszélve, hogy ki tudja mennyi a tartozás) Van még arra is lehetőség, ha már megvettél egy olyan járművet, melyet lefoglaltak, hogy igénypert indíts a bíróságon, de - gondolom- ez sem olcsó mulatság.

Én a helyedben nem foglalkoznék olyan járművel, ami nem tiszta.

2016. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem a NAV vonta ki, hanem az autókereskedés, mert minden járművüket kivonják ideiglenesen, hogy ne kelljen fizetni utánuk annyit. Azt hiszem, hogy szitne az összes autókereskedés így csinálja. Szerintem vissza fogják helyezni a forgalomba, azzal nem lesz gond, sőt friss műszakival fogják átadni.


Hitel átvállalásról szó sincs. KP-ba értékesítik az autót, mint általába az összes használt autót. Én csak meglepődtem, hoyg a KEKKH ezt írta.


Olyat egyáltalán meg lehet cisnálni, hoyg eladják az autót, én kifizetem, aztán ithon döbbenek majd rá az okmányirodában, hogy sose lesz a nevemen? Ezért simán perelhetőek lennének úgy gondolom.

2016. márc. 18. 21:46
 3/16 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem, hogy autókereskedésbe vásárolnám, nem magánszemélytől.
2016. márc. 18. 21:48
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem tiszta az autó háttere, ne vedd meg!

Sajnos a vevőnek nem adnak kellő felvilágosítást, az okmányirodában hiába látják egy kérdéses jármű adatait, azt nem adják ki, egy bizonytalan kimenetelű üzletet meg jobb elkerülni, mint később kellemetlen helyzetbe kerülni.

2016. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És ha aláiratok velük egy nyilatkozatot, hogy forgalmazási korlátozás nicns az autón?
2016. márc. 18. 23:22
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
"ezért perelhetőek lennének úgy gondolom" Hátha neked ez hiányzik?
2016. márc. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hiányozni nem hiányzik, de már le lett foglalózva... Álmomban nem gondoltam, hogy mernek így kocsit árulni. Hát akkor reméljük a legjobbakat.
2016. márc. 19. 07:10
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon nem hangzik jól.A legtisztább az volna-még a vételár kifizetése előtt-ha az eladóval együtt bemennétek az okmányirodába(általad választott,nem az ő"emberéhez")és a jelenlétében lekérdeznétek a valós adatokat,van-e elidegenítési tilalom,per,teher egyéb végrehajtás az adott járművön.Ha tiszta,akkor kifizeted,átíratod.De addig semmit./legrosszabb esetben elbukod a foglalót,de mégsem a teljes vételárat/.Abban pedig igazad van,hogy perelhető,csak az pénz,idő(évek),és ha a végén igazad is lesz,addigra a kereskedés jogutód nélkül megszűnik,és bottal ütheted a pénzed nyomát.

Jótanács:ne menj bele kétes ügyletekbe.Annyi a használt autó,hogy Dunát lehetne velük rekeszteni,válassz másikat!

2016. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Közben megtaláltam,amit kerestem:

•Ha érvényes forgalmazási korlátozás van a járművön, akkor az eladás bejelentés a ténye teljes bizonyító erejű magánokirat benyújtása vagy megküldése esetén sem jegyezhető be a nyilvántartásba. Az okmányiroda a bejelentés tényének bejegyzését elutasítja.

•Ha a magánokirat a kötelező tartalmi elemeket nem tartalmazza, akkor a közlekedési igazgatási eljárásban nem tekinthető joghatás kiváltására alkalmasnak. A tulajdonjog változás ténye a nyilvántartásba nem kerül bejegyzésre.

2016. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi. És így tehetnek rá eredetviszgát meg friss műszakit?
2016. márc. 19. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!