Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 78 lóerős motort vezetni...

78 lóerős motort vezetni A2-es jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: motor keresés közben rá akadtam a Neten egy yamahara, ami gyárilag 78 lóerőt tud, papírok alapján viszont mindössze 25 kw (valamikor volt benne fojtas, de már nincs).

Nekem A2es jogosítványom van, amivel ugye maximum 48 lóerő (35 kw)os motort vezethetek.

Műszaki vagy eredetiség vizsgálaton le bukhatok ezzel? Vagy esetleg máshol?

Illetve milyen gondom származhat ebből? Pl biztosítási csalás, adó csalás stb..?

Tegyük fel hogy nem is tudtam arról hogy 78 lovas a gép, hanem csak a forgalmiban szereplő 25 kW-os teljesítményt ismerem.



2015. jún. 6. 03:44
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Lebuksz és nem vezethetsz A2vel ilyen erős motort. ennyi

Meg mi az, hogy nem tudod? akkor ne motorozz.

Tedd le az A korlátlant, ha van a2 éve és 20 éves vagy mehetsz rá, max 50e ftból megvan a különbözet

2015. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a forgalmijában 25 kW szerepel akkor semmi gond. A műszaki vizsgán nincs teljesítmény mérés, az eredetiségvizsgálaton pedig a forgalmiban szereplő adatokat hasonlítják össze a nyilvántartásban lévőkkel, de a forgalmi a nyilvántartás alapján készül. (A kígyó a saját farkába harap.)

A behozott járműveknél pedig nincs eredetiség vizsgálat...


Akkor lesz a gond, ha valami balhét csinálsz vele.

2015. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!