Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit kell tennem, ha forgalmazá...

Mit kell tennem, ha forgalmazási korlátozás van a megvásárolni kívánt gépjárművön?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen ki van vonva a forgalomból, és az eredetvizsga is most fog elkészülni. Ez hatással lehet rá? Megvettem az autót, de itthon lekértem az adatait, és akkor láttam, hogy forgalmazási korlátozás ténye bizony szerepel a gépjárművön. Az autókereskedés intézi majd a papírmunkát. Erről ugyan nem szóltak, de ebből lehet bajom? Vagy majd ezt elrendezik ők vagy mit lehet tenni? A tulajdonjog-átruházás ezesetben el fogják utasítani, de mivan, ha előtte már kifizetem nekik az autót?

2016. márc. 18. 21:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Erre nem tudok határozott választ adni,de én személy szerint egy forintot se költenék rá.MInek az aeredetvizsga,ha úgyse lehet átíratni? Vizsga ugyancsak.A kető együtt bő 40.000 Ft.Felesleges.Inkább abba az irányba indulj,hogy foglalót vissza,illetve kideríteni,hogy miért nem lehet átíratni?(mennyi a tartozás-opciós jog-rajta.)
2016. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nos kicsit változott a helyzet, mivel a kereskedő vállalta, hogy intézi az átírást, tehát -gondolom- nekem nem kell bemenni az okmányirodába átiratni, mivel ezt már ők megteszik. Gondolom így azért már más a helyzet.
2016. márc. 19. 15:56
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon ragaszkodsz ahhoz az autóhoz, ugyanakkor szinte menekülsz az átíratás kudarca elől.

Pedig ilyen esetben érdemes követni mit bűvészkedik a kereskedő, mert az emlegetett bejegyzés azt jelenti, hogy az autót nem lehet eladni.

Az édeskevés, ha a kereskedő "meglep" egy nevedre szóló forgalmi engedéllyel, valamelyik ügyintézős haverján keresztül.

Majd ha nálad lesz a nevedre kiállított törzskönyv, akkor kezdhetsz megnyugodni, de arra heteket kell várnod.

Üzembentartó nem tulajdonos.

2016. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez eléggé gyanús alapból is, én tuti kerülném messziről bármiylen jó vételnek is látszik.
2016. márc. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mi lett a vége kérdező?
2016. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nos, hagytuk, hogy a kereskedőben intézze az átírást. A tényleges vétel előtt még egyszer lekértük a KEKKH adatbázisból az autót, és a forgalmazási korlátozás megszünt. Így kicsit megnyugodtunk, megvettük, és pár hét múlva megjöttpostán a törzskönyv. Valószínűleg valami hitel volt az autón, ami nem volt levéve. Vagyis lehet, hogy tényleges hitel nem volt rajt, csak az okmányirodába nem ment be a tulajdonos levetetni róla ezt. Mert igen, ha lejár a hitel, akkor a tulajdonosnak X összegért be kell mennie, hogy a törzskönyvről a banki opciót töröljék. Ha nem töröltetik a hitelt az okmányirodában, a jármű nem adható el.
2016. okt. 8. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!