Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Törzskönyv nélkül miért nem...

Törzskönyv nélkül miért nem tudom átíratni az autót?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy autót és nem kaptam hozzá törzskönyvet mert az előző tulaj elvesztette. Az okmányirodába azt mondták hogy kőröztetni kell és 1 hónap múlva érdeklődjek. Ilyenkor mi van a 15 napos átírási kötelezettséggel? Ha most átírták volna a nevemre akkor még bőven 15 napon belül lettem volna de így most 1 hónap múlva csinálják meg. E-miatt nem büntethetnek meg?

2016. ápr. 12. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mivel hivatalos nyoma van (ha jól értem) annak, hogy eljártál az ügyben. Vagy csak beszélgettetek, ügyindítás nem történt?
2016. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lett volna szabad megvenned sem törzskönyv nélkül. Az bizonyítja, hogy tényleg az illetőé a kocsi, és nincs rajta tartozás, ugyanis hitelnél, lízingnél a bank elveszi zálogba, pont azért, hogy ne lehessen eladni. Ha tényleg elvesztette, neki kellett volna újat igényelni. Örülhetsz, ha kiderül, hogy tényleg így volt, és nincs gáz a kocsival.
2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Semmi gond nem lesz, ha nem csak szóban érdeklődtél, hanem az ügyet is elindítottad. 30 nap múlva lejár a körözés, és a nevedre írják az autót. Én is vettem már így.
2016. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%
Feltéve h addig enm elsz semmi.
2016. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!