Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vissza lehet "csinálni" ezt...

Vissza lehet "csinálni" ezt az egészet s valaki járt már így? Minél előbb kellene intézkedni, nem?

Figyelt kérdés

A héten cseréltünk autót, de a réginek elveszett a törzskönyve, s a használt autó kereskedésben azt mondták, hogy ők törzskönyv nélkül nem tudják eladni. A kérdésem az, hogy vissza lehet-e mindent "csinálni", nem tudok jobb kifejezést, vissza kapjuk-e a teljes vételárat, mert most már úgy látszik, hogy egy rossz vétel volt. Jó lenne ezt az egészet vissza pörgetni, csak hajlandóak-e erre a kereskedésben, amúgy rendesek voltak velünk, s maga az autó sem szolgál 100%-an, s itt jön képbe a 2. pont (kicsit off):


2. A kiválasztott kocsi bizony egy Peugeot 207 1.4 benzines, 5 ajtós, 8 éves múlt de csak 74 000 km van benne. A gond az, hogy gázadásra nagyon mérsékelten reagál, ha meg pörgetem, hogy menjen, akkor váltásnál

"visszabeszél", mintha azt mondaná, hogy ne nyomd már annyira, hagyd, hogy a saját tempómban érjem el a kívánt sebességet. A gond csak az, hogy ezt elég kivárni, mint egy lomha túristabusz kb., ilyenkor a ford.szám (váltásnál) felugrik hirtelen 3000/4000-re s akkor még

egyedül hajtom, nincsenek utasok. Komolyan mondom, az 1.0-ás Swift, a régi, jobban gyorsul, mint ez. S ez a fogyasztásban is meg fog nyilvánulni szerintem, nehét kasztni, erőtlen motor, nagy fogyasztás, aztán jönnek majd

szép sorjában a motorhibák, fedélzeti computer hibák, elektronika... Ezért most már nem is bánom, hogy nincs meg

a Swift (GLS, 16 éves) törzskönyve, mert "visszavenném" a régit, a Peugeot meg menne vissza a kereskedésbe, csak ezt meg lehet-e tenni? Eleve próbaútra sem lehetett menni,

be volt zsúfolva egy sarokba, 3 kocsi meg előtte, mellette

meg a pult. Ha tudom, hogy ilyen gyengén megy, biztosan nem veszem meg. Tehát vissza lehet-e téríteni mindent a régi kerékvágásba? Ja és még annyit, hogy 1.5 millióba került, a nevemen van már és le van frissen vizsgáztatva.

Kérnék használható válaszokat, ne degradálóakat, hogy pl.

316íforever, mér nem olyant vettél meg Peugeot egy rakás..., franciát ne stb., ilyeneket ne, köszi előre is



2016. ápr. 14. 08:48
1 2 3
 1/23 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Franciáz soha többet...


Szerintem ezt nagyon elbuktad, tanulópénzként fogd fel. Minaz hogy nem lehet próbakört menni? Így tilos autót venni! Hidd el, nem véletlenül nem mehettél vele, nem véletlenül volt a sarokba téve. Az a kocsi úgy kuka ahogy van, nem szabadna sem a hangjának, sem a menetteljesítményènek ilyen legyen.


Örülnek hogy megszabadultak tőle, nem hogy visszacserélni nem fogják, akkor sem vennék vissza ha 500ezret nyernének rajta.

2016. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, nem vagyok egy műszaki zseni, szóval az nem lehet, hogy az abs miatt nem engedi

jobban gyorsulni, mert egy volt munkatársam vett egy Audi

A6 TDI kombit, 1998-ast talán, aztán az nem gyorsult 100 fölé meg lomha volt az is, aztán jó pénzért megcsináltatták,

s most már jól megy. Ha mégis sikerül visszaszerezni a Swiftet, akkor esküsöm, hogy amíg élek nem fogok tőle megszabadulni, mert annál megbízhatóbb, igénytelenebb autó

nincs, soha semmi baja nem volt, ez a történet meg máris jól kezdődik... Vagy a nőci nem hajtotta rendesen és ellustult az autó, ilyenről is hallottam, de hogy itt valami bűzlik az ká élet...

2016. ápr. 14. 09:40
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

Hát mindenképp ki kellett volna próbálni ,szegyék ki az autót és próba útra vinni, nem is értem hogy lehet autót igy venni, bocsánat de hülyeség volt !

Valószinüsitem ha nicns szervizkönyv gondolo maz sincs akkor tekert km órás, van egy iylen érzésem a leirtakból, egyébként pedig, hamisitják a szervizkönyvet is.

A lényeg én biztos vagyok benne nem foglya a kereskedés vissza venni, vagy ugy hogy - 3-400 ezer forint. Ebbe is bele mennék, de előbb elvinném egy szerelőhöz hogy mi a gond ! Nem biztos minden francia rossz !

[link]

Egyébként nekem pozitiv tapasztalataim vannak a 207-sekkel kapcsolatba... csak karbantartást igényelnek !

2016. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

2 óriási hibát követtél el:

1. Lecseréltél egy japánt egy franciára...

2. Próbaút nélkül vettél kocsit.


Utóbbira nem mondok semmit, hisz úgy vettél meg valamit, hogy fogalmad sem volt róla milyen, csak hogy kívülről szép. Gondolom az adás-vételit aláírtad, így nincs mit tenni, nem fogod tudni "visszacsinálni". Pláne, hogy a neveden van.

(Valószínűleg most röhög a markában a kereskedés, hogy végre megszabadultak attól a szrtól. Nem véletlenül állt előtte még 3 kocsi. És azért voltak olyan "rendesek", mert látták benned a balekot, hogy végre valaki elviszi azt a f.st.)

2016. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Persze nem minden francia autó az csak 10-ből 7-el állandó a szívás. Nem oylan rossz arány az...
2016. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Most raktak ki ugyanabban a kereskedésben a honlapra egy

Toyota Yarist, 2007-es dec-i, ezres, 85 ezerrel, várni

kellett volna, az lett volna a legjobb ajánlat, szerintetek is? Tökéletes városi autó, eszik max. 5 litert, megbízhatósága meg példaértékű, Toyota, többet mondanom sem kell...

2016. ápr. 14. 10:50
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Már nem mindegy, mi lett volna???

Megvetted, csináltál egy rossz üzletet, ennyi.

Vidd vissza a most vett kocsit, számítsák be a Toyotába. Nézd meg a reakciójukat...

(bár ezek után már nem vennék ebből a kereskedésből kocsit)

2016. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 szántóvető ***** válasza:
50%

azért akarod visszacsinálni mert a pözsó nem megy?biztos pitiáner gondja lehet,csináltasd meg és kész(ha már lusta voltál padlózgatni a próbaúton.)74e Km semmi,ne a visszacsináláson gondolkodj mert azt úgysem lehet.

bmw 316 forever.

2016. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Szántóvető: nem lusta volt padlózni a próbaúton, hanem el se vitte... A sarokban állt, 3 autó állt előtte, úgyhogy megvette ránézésre...
2016. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

figyeéj nem azt mondom mindenki rossz, de gondolkodj, a toyota 9 éves kb. azt jelenti évi 10 ezer kilómétert nem ment és dieselről beszélün ....ennél a kereskedésnél minden autó 100 ezer alatt futott vagy mi ? 9 ezer km ugy bele megy hogy 250 nap használattal számolva napi 35 km, ami semmi egy dieselnél.

Jobbha inkább keresel egy szerelőt és megnézeted a franciát, vagy tovább adod egy baleknak...

2016. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!