Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Károsultként, a kárfelmérés...

Károsultként, a kárfelmérés után, hogyan zajlik tovább a procedúra az autó javításáig?

Figyelt kérdés

Felmérték a káromat, számla nélküli lett bejelölve a gépjármü kárbejelentön (Groupama). Mikor lesz ebböl pénz?

Mi van akkor ha túl alacsony összeget ajánl fel a biztosító? Hívni fognak, mekkora összeget hajlandoak fizetni? Kérem osssza meg mindenki a tapasztalatát, hogy minél többen tanulhassunk az ilyen esetekböl. Köszönöm!


2016. máj. 18. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem levelet küldtek arról, hogy mennyi pénzt fognak MAJD fizetni.
2016. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kézbesítéstöl, hány napra és milyen formában kaptad meg a pénzt? Nem volt opció, hogy elfogadod-e vagy sem?
2016. máj. 18. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktam belemenni a saját ügyintézéses erdőbe.

A bevált szerelőm szerződött kárszakértő, lakatosuk is van, fényezőjük is. Felveszi a kárt, ad rá egy ajánlatot, biztosító elfogadja, műhely megcsinálja, biztosító kifizeti.

Ebből annyit vettem észre, hogy hívtak, most hozzam az autót.

Vittem, otthagytam, egy hét múlva 2 elemcserével és 4 elem fényezése után elhoztam. Egy fillérbe nem került.

2016. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De érdekes kapcsolat van a két kommented között..


"Én úgy emlékszem levelet küldtek arról, hogy mennyi pénzt fognak MAJD fizetni."


Ergo kaptál egy ajánlatot, amiben azt is megállapították, hogy mikor lesz ennek az összegnek a kifizetése..


"A bevált szerelőm szerződött kárszakértő, lakatosuk is van, fényezőjük is. Felveszi a kárt, ad rá egy ajánlatot, biztosító elfogadja, műhely megcsinálja, biztosító kifizeti. "


Vagyis mindent a szerelöd intézett ezzel kapcsolatban..


A következö kérdések merülnek így fel:


Ha a szerelöd intézte az egészet, neked miért fizettek? Vagy akartak fizetni?

Párhuzamosan történt ez a két dolog? Majd a végén, az egyik mégsem ment végbe?

Mert ugye az érdekes lenne, hogy te is megkapod az összeget, meg a szerelödnek is kifizeti a biztosító.


Köszi a választ!

2016. máj. 18. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
1. vagyok. Csak a százalékunk ugyan annyi a másodikkal. :D Nyár elején történt a balesetünk és kb nyár végén, ősz elején jött meg csekken a pénz.
2016. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Barátom kocsijáról volt szó egyébként, és gazdasági totálkárra vették. Szóval ilyesmi nálunk nem merült fel, hogy nem fogadjuk el.
2016. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Àhh értem. Köszi a válaszodat!
2016. máj. 18. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

#3 vagyok

nem értettél

akkor még egyszer lassan: elvittem a szerelőmhöz a kitöltött kék-sárgával, megnézte, nagyjából megbecsülte az árat. Mivel a károkozó másik biztosítónál volt, mint akivel a szerelőm le van szerződve, kijött az ő szakértőjük is, fotózott, kérdezett. Leültek, átnézte az ajánlatot, semmi taknyolás, mindent rendesen megcsinálva kijött egy 700 000 értékű autón 300 000 kár. egy ajtó csere, másik ajtó lakatolás, hátsó sárvédő csere, fényezés. Munkaigényes, mert ki kell dobni pár üveget, kivenni a fél belét, hogy leherssen dolgozni.

A végeredményről csak a rétegvastagságmérő mondta meg, hogy javított a kasztni.


Nekem senki nem akart semmit fizetni, nem is akartam volna. A műhely intézett mindent. Pontosabban a károkozó fizetett volna, oldjuk meg okosan, 20-ból kijön... na, hát nem jött ki.

2016. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-2 honap szinte mindig mig étfut.
2016. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!