Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kétszázezer egy 2010es insigni...

Kétszázezer egy 2010es insignia jobboldali ajtóért?

Figyelt kérdés
Körforgalomban oldalról belémjöttek, és teljesen ki kell cserélni a bal oldali ajtót elektronikával együtt. A vétkes sofőr biztositója 200ezret ajánlott kártéritésként, úgy hogy szerviz még nem is látta az autót, csak a biztositó embere mérte fel a kárt. Szinte biztos vagyok benne, hogy ennyiért nekem nemfogja kicserélni egyik szerviz sem. Miért nem úgy müködik a dolog, hogy elvisszük egy független szervizbe, es amennyit kérnek a javitásért annyit fizet a biztositó? Felháboritó hogy egy 20éves takonygyereket küld a biztositó 200as ajánlattal ami kb a kár felét fedezi.

2016. jún. 2. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
200-ért nem? Opel nem BMW, 200-ból kényelmesen megvan.
2016. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
elektromos tükör-ablakemelő, oldallégzsák stb. nem sima swift bádogajtó.és holvan még a festés fényezés.
2016. jún. 2. 11:35
 3/15 A kérdező kommentje:
bontóban 80ezer a az ajtó elektronika nélkül, + szerinted én fogom saját magamnak felszerelni, lefesteni?
2016. jún. 2. 11:39
 4/15 A kérdező kommentje:
ha már elkúrok egy munkanapot azért mert a biztositó cigánykodik velem,+még legalább 2napot amig az autót nélkülöznöm kell, elvárnám hogy teljesen rendbehozzák az autómat és nem taknyolják össze valami bontott carkupaccal.
2016. jún. 2. 11:47
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Csináld meg otthon, vegyél egy bontott ajtót, a légzdákot meg hajtogasd vissza, meg lehet úgy csinálni, hogy nem ltszogyon h ki nyilt. Mi ig javitottunk egy külföldi infinity-t.
2016. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Ne látszódjon, hogy kinyílt... Legközelebb meg ha valaki belemegy oldalról, haljon meg?


Én bemennék egy Opel kereskedésbe, ott normálisan megcsinálják, de fel is lehet őket hívni, és adnak árajánlatot. Onnan kiderül, hogy elég-e, amit a biztosító ajánlott.

2016. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

6.

Ugyanúgy kinyillik a légzsák, ha a patronokat, indítót stb pótolják.

Persze itthon gyakran levágják a biztosítók a légzsákot sajnos, külföldön nem. A légzsáknak magának baja nem lesz, csak az indítóját kell cserélni.

2016. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Oké, lehet, de akkor már ne otthon csinálja, amikor a márkaszervizben mindenből újat raknak bele. A biztosítónak azt is ki kell fizetni. Sőt, általában úgy van, hogy több pénzt ad a biztosító, mint kéne.
2016. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Be kell vinni egy rendes szervizbe, hogy csinálják meg, a szerviz elintézi a kártérítést a biztosítónál. Tök mindegy, mit mond a biztosítós kárszakértő, kgfb-re teljes kártalanítást kell fizetni. Melyik biztosítóról van szó amúgy?
2016. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
vittem szervizbe, de ott aztmondták, hogy előre kell fizetni, és majd a biztositótol visszakapom a pénzt. 365ezer lenne a végösszeg új alkatrészekkel+munkadij, de ebbe még nincs benne a festés. Ha lenne is hirtelen ennyi pénzem akkorsem csináltatnám meg ha a biztositó csak 200at fizet majd. Ne kérdezzétek hogy miért mert én sem tudom. "Ennyit fizetünk és pont"
2016. jún. 3. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!