Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kétszázezer egy 2010es insigni...

Kétszázezer egy 2010es insignia jobboldali ajtóért?

Figyelt kérdés
Körforgalomban oldalról belémjöttek, és teljesen ki kell cserélni a bal oldali ajtót elektronikával együtt. A vétkes sofőr biztositója 200ezret ajánlott kártéritésként, úgy hogy szerviz még nem is látta az autót, csak a biztositó embere mérte fel a kárt. Szinte biztos vagyok benne, hogy ennyiért nekem nemfogja kicserélni egyik szerviz sem. Miért nem úgy müködik a dolog, hogy elvisszük egy független szervizbe, es amennyit kérnek a javitásért annyit fizet a biztositó? Felháboritó hogy egy 20éves takonygyereket küld a biztositó 200as ajánlattal ami kb a kár felét fedezi.

2016. jún. 2. 11:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Astra S.A. a biztositó
2016. jún. 3. 14:18
 12/15 anonim ***** válasza:
Kötelező kifizetni nekik a javítás összegét, teljesen mindegy mit mondanak. Nem tudom hol lehet emiatt bejelentést tenni, de én megtenném, lehet hülyeséget mondok, de a fogyasztóvédelemnél kezdeném.
2016. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

van még astra biztosító?

próbáld meg olyan helyen megcsináltatni ahol vállalják az ügyintézést is

2016. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Astra Biztosító már nem fizet. Mabisz kártalanítási számlához kell fordulni. A 200 ezret el kell fogadni szerintem, a különbözetet meg kérni a Mabisztól akkor. Az mondjuk, érthető, hogy a szervi astrás kárt nem javít meg, csak ha megelőlegezed a munkadíjat, alkatrészárat, mert az Astra és a Mabisz nem úgy fizet, mint egy Allianz vagy Generali.


A károkozót viszont nyugodtan kérheted, hogy fizesse ki az új ajtót, ha a biztosító nem térít megfelelően. Legfeljebb utólag elszámoltok. Ha nem hajlandó fizetni, akkor pereld be. Azért eléggé röhej, hogy 2016 közepén valaki még mindig astrás, amikor kb. tavaly szeptember óta megy a szöveg, hogy váltson, mert a biztosító nem tud helyt állni. Ha ennyire gyökér meg felelőtlen, hogy nem váltott, akkor viselje a következményeit.

2016. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most ott tartok, hogy az autó már kész van, de még nincs lefestve, szóval van egy szürke autóm fehér ajtóval, de legalább használható. A szerviznek megelőlegeztem 120ezret, és azóta is várjuk, hogy fizessen a biztositó, nekem 120at, szerviznek pedig 245öt. A károkozó természetesen nem fizet semmit, én sem tenném a helyében ha éveken keresztül tisztességesen fizetném a biztositási dijat.
2016. jún. 17. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!