Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntettek, de nem az én...

Megbüntettek, de nem az én nevemen van az autó. Van valami módja, hogy megússzam?

Figyelt kérdés
Megbüntetett a közterületes, csak mert 5 percre beszaladtam a boltba. Megállni tilos tábla, de az első szabályosan parkoló autó mögé, szorosan álltam. Nem korlátoztam senkit. Muszáj volt, mert sehol nem volt hely. Pont jöttek a közterületesek, meg is vártak. Személyit és lakcímkártyát kértek. Kértem őket, hogy legyenek elnézőbbek, mert kénytelen voltam ott megállni, hisz nincs hely és nem is korlátoztam semmit. Erre ő: uram, ott a megállni tilos tábla, így korlátozta a járműveket. Hiába mondtam, hogy senkit nem korlátoztam, hisz mások is sokszor állnak meg itt és bőven elfér egy kamion is, sőt, a saroktól bő 10 méterre vagyok. Kérem, ne büntesse meg a normális állampolgárt és ne tömjük mégjobban orbán zsebét. Nem érdekelte... Adta a 10 ezres csekket, majd flegma köszönéssel távozott. Az autó, barátom nevén van. Talán így valahogy megúszhatom? Tv ben volt egy paraszt parkolós luxus autóval, aki decathlon mozgáskorlátozott parkolóban állt keresztben. Ő bezzeg megúszta. Van rá mód, hogy én is megússzam?

2016. jún. 21. 07:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi az esélye, hogy gerincesen vállald?
2016. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
98%

A szabályok tiszták. Ott a tábla, ha megállsz, akkor szabálytalan. Akkor is ha csak 5 perc, akkor is ha más is odaáll, akkor is, ha nem tarottál fel senkit, akkoris ha... Ilyen erővel szágoldozzon mindenki 230-cal nyugodtan, csak mert ő siet, csak mert ő nem okozott éppen balesetet, csak mert ő...

Igen, látsz képeket, amiket nem az készít, aki büntet. Ez van. Legközelebb megállsz a tilosban, és nem lesznek épp ott a közteresek, akkor megúszod.

2016. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

A paraszt parkolós, ha arra jár a közteres, ugyan úgy büntetést kap. Csak decathlonnál kevés a közteres.


Van olyan ember, aki gyilkosságot úszik meg. Akkor ez példa lesz arra, hogy te is gyilkolj és megússzad? Valószínűleg nem. Akkor 10k büntetés (ami tilosban parkolásnál nem is sok) miért nem vállalható?


Persze megúszhatnád, de a személyi adataid náluk vannak és nem.volt bejelentve, hogy eltűntek. Valószínűleg közteres kamera is van a környéken. Elég sok bizonyíték szól ellened.


[link]


Legkisebb bírságot kaptad, amit csak lehetett.

2016. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Miután átadtad az irataidat, elég nehéz lesz letagadni, hogy nem te voltál!

Levelezhetsz velük együttérzésre számítva, de felesleges.

2016. jún. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Megtenni mered a szabálytalanságot, gerincesen vállalni a következményeket nem?

Nem a te neveden van a kocsi, tehát nem a tied.

Te szabálytalankodtál vele, ám ahelyett, hogy vállalnád következményeit, szeretéd, ha a tulajt büntetnék meg?

Verd a balhét barátodra és nem lesz gondod a vezetéssel. (Persze, csak akkor, ha van egy csepp esze.)

.

"Más is ezt csinálja, nekem miért tilos?"

Ezért vannak túlterhelve a börtönök.

2016. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Még egy szempont: "kénytelen voltam ott megállni, hisz nincs hely".

Rokkant vagy? Ha nem, miért nem kerestél távolabb helyet?

Ha bosszant, hogy messze találsz helyet a bolttól, legközelebb ne autóval menj. Biciklivel nincs parkolási gond, de tömegközlekedéssel sem.

2016. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

A múltkor átmentem a piroson, és kaptam egy 50ezres csekket.

És tudod mit csiáltam? Vertem a fejem a falba, milyen hülye (és szerencsétlen) vagyok. Mert valóban szabálytalan voltam. Meg is állhattam volna akár. De nem, én átmentem...

Azóta minden sárgán megállok. És nagyon sok autót látok piroson átmenni. Őket épp nem látja rendőr, nem kapnak csekket. Attól én még szabálytalan voltam. Hiába nem akadályoztam épp senkit azzal, hogy átmentem a piroson.

Nem véletlenül van kitalálva kresz. Te is tudod, hogy szabálytalan voltál, nem értem, miért háborogsz, hogy megbüntettek érte.

Ha nincs hely, nem állok meg szabálytalanul. Ennyi.

Mit vettél a boltban? Epilepszia gyógyszert??? Hogy "muszáj volt". Azonnal. Nem volt muszáj. Bemehettél volna másik boltba is, leállhattál volna messzebb is. De nem, te szabálytalanul parkoltál. Akkor vállald, hogy megvágtak.

Fordítva gondolkodsz. Nem neked is meg kellene úsznod, hanem a többieket is meg kellene büntetni. Csak kevés ehhez a közteres, és rendőr.

" ne tömjük mégjobban orbán zsebét" - Nem kell szabálytalankodni, és egyből nem tömöd a zsebét. Ennyi.

2016. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Fogadjunk cigit kellett venni, az szokott ilyen rendkívül fontos lenni, hogy nem lehet 100 métert gyalogolni érte.

Fizesd be a büntetést

2016. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem tudtam messzebb megállni mert csúcsforgalom volt mindenhol. A város közepén volt a hely. Sétálni nem bírok 3 éve, mert tüdőbeteg vagyok. A mentő 2x vitt be tavaly, egyik alkalommal azt mondta, hogy pszihés, a másik alkalommal azt, hogy asztma. 3. Alkalommal én mentem be, akkor allergiát mondtak. Nem tudják az orvosok, hogy mi a bajom. Nem cigiért mentem, hanem egy modell helikopterért, amit szerencsétlenségemre harmadjára vittem vissza és már úgy hoztam el, hogy telefonon sem értesítettek, csak full ideg voltam azért is és a parkolóhely hiánya miatt is. Így gyorsan berohantam, hátha legalább most kedvez nekem a jóistenke és nem pont most jönnek. Tudom, hogy ott a tábla és így szabályt sértettem, de a fenéért nem tudták már azt az egy helyet megcsinálni parkolónak, hisz bőven lehetett volna ott még kettő, mert tényleg nincs útban. Ha tényleg korlátoztam volna vele valakit, akkor biztos, hogy nem állok meg ott. A piros lámpán való áthajtásért, én is biztos,hogy falhoz veregettem volna a fejem. De hát ezzel nem veszélyeztettem senkit, csak egy buta tervező, nem látja, hogy ott még elfér pár autó. Jogilag én vagyok a hibás, emberileg lehetnének kicsit jobban elnézőbbek, barátságosabbak, hisz nem egy gyilkossal van dolguk, vagy forgalom akadályozóval.
2016. jún. 21. 13:08
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

De hát én sem akadályoztam senkit, mert sárgán mentem, csak épp piros lett.

Ugyanaz.

Szabály, amit nem tartottál be.

Legközelebb nem csúcsforgalomban mész, vagy választod a BKV-t. Teljesen jogos volt a bünti.

Esetleg vizsgáltasd ki magad, és igényelj rokkant kártyát. Addig meg ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád is, mint rám, meg bárki másra.

Úgyhogy fizesd be, és nyeld le. Tanulópénz.

2016. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!