Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi történik ha nem iratom át...

Mi történik ha nem iratom át a saját nevemre?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy motorkerékpárt.Ha műszakisan veszem mi a következménye,ha nem iratom át ? Ha pedig papírok nélkül veszem akkor is át kell iratni ? Vagy inkább vegyem üzembetartóival ? Az utolsóról annyit hogy tényleg visszaveheti az előző tulaj ? Nem vagyok jártas a témában !
2016. júl. 3. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehogy leírd, hogy milyen motorkerékpár!

Ugyanis ha történetesen egy segédmotoros kerékpárt (gy.k: robogó, kismotor, Simson) akarsz venni, azt nem kell átiratni, csak egy adásvételi és egy megkötött biztosítás kell hozzá.


Ha netán rendszámos motort vennél, akkor az eladó le fogja jelenteni az okmányirodában. Ezután ha nem íratod át a nevedre, akkor 15 nap után kezdeményezik a forgalomból kivonását.


Ha rendszámköteles motort papírok nélkül veszel, akkor

1.) Bolond vagy, mert legalább egy két tanús adásvételit kell írni, és máris van valami "papírja"

2.) Nem közlekedhetsz vele közúti forgalomban.


"Üzembentartóival" nem veszel semmit, csak használod a más tulajdonát. A tulajdonos egyoldalúan visszavonhatja, és kijelölhet más üzembentartót.


Ha nincs 35-40 ezred az átírásra, akkor miből fogod fenntartani később a mocit?

2016. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
250ccm3 etz ről van szó nekem erdőbe kell szoval ugyis hagynám lejárni a műszakit róla .
2016. júl. 3. 20:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Az erdő is közút!

Egyébként ha nem íratod (így hosszú í-vel, nem röviddel), át, akkor az önkormányzat kivonja a forgalomból, és büntetést is kapsz. Egy rendszámos járműnél nem így működik a dolog, hogy "majd hagyom lejárni".

Fizetned kell a biztosítást, teljesítményadót.

2016. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
esti cirkálásra kell mert fakitermelésben dolgozom s este felé szeretik meg tarkitani a fát . Mit ajánlotok hogyan vegyem meg ? Az erdő magánterület szóval nem igazán értem hogy igazoltathat a rendőr ?
2016. júl. 3. 20:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Forgalomból való kivonatás ? (ha én akarom ) hogyan működik ?
2016. júl. 3. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az erdő magánterület szóval nem igazán értem hogy igazoltathat a rendőr ?"


Nem egészen az, de erről az erdőtörvény rendelkezik.


Közlekedés szempontjából pedig a magánterület a közforgalom elől elzárt terület. Ahová bárki behajthat, az bizony a KRESZ szerint közút.


Aztán hiába a fakitermelés, az erdei utakra is korlátozva van a behajtás, a nyiladékokra pedig tilos engedély nélkül behajtani. Ezeken a helyeken nem is a rendőr a legnagyobb ellenség, hanem a mezőőr, vagy a természetvédelmi őr.

2016. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet vonni ideiglenesen és véglelgesen is.

Ideiglenesen fél évre, majd ez egyszer további fél évvel meghosszabbítható.

A végleges kivonáshoz el kell vinned a bontóba, ahol átveszik, adnak róla egy igazolást, majd a rendszámmal és az igazolással beballagsz az Okmányirodába, és megszűnik minden fizetési kötelezettséged a járművel kapcsolatban.


Olyan tehát nincs, hogy egy rendszámos, nyilvántartásba vett jármű költségmentesen nálad van. Ha ennyire mindenáron el akarod kerülni a fizetést, akkor vegyél eleve egy papírok és rendszám nélküli motort, csak akkor minden egyes alkalommal fizeted majd a bírságokat, ha megállít a rendőr. Meg nagy az esély rá, hogy lopott a motor, az ilyen rendszám nélküli mahinálások mindig zűrösek.

2016. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor a crossmotor az jobb ilyen célra ? ahhoz ugy tudom nem kell papír semmi . Az erdőn pedig egy bejárat van 50 hektár az egész és le van kerítve csak szeretnek átmászkálni rajta úgy magán tulajdon ! és még a munkaadomtol kértem engedelyt hogy ott kozlekedhetessek
2016. júl. 3. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!