Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha Augusztus 1-én jár le a...

Ha Augusztus 1-én jár le a jogsim, akkor mennyi időm van meghosszabbítani? Jelenleg külföldön vagyok.

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Időd, mint a tenger.

A járműkategóriából tett érvényes vizsga nem évül el. Az orvosi alkalmassági jár le, azt bármikor, akár évek múlva is elvégeztetheted, akkor cserélik újra a vezetői engedélyed. Amelyik kategória orvosija lejárt, azt nem használhatod, annak alapján nem vezethetsz. De, vannak olyan kategóriák, amiket így is használhatsz, Pl., ha a „B”-kategória orvosi alkalmasságija lejár, annak alapján így is vezethető: segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is), lassú jármű és pótkocsija, kerti traktor, állati erővel vont jármű, mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija.


Egyébként, bármikor, jóval korábban is meg lehet szerezni az orvosi alkalmasságit. Ha az alkalmasság lejártáig, több, mint 30 nap van hátra, akkor az új engedély napfordulója az orvosi időpontja lesz, amúgy a lejárat napjának fordulója. (Ha, te augusztus 1-ével bezárólag szerzel érvényes orvosi igazolást, akkor az új engedélyed napfordulója xxxx. év augusztus hó 1-je lesz. Ha október 7-én végezteted el, akkor xxxx. év október 7-e lesz az új érvényesség. Persze, utóbbi esetben, a lejárt kategóriára, augusztus 2-ától az új engedély megkapásáig nem lesz érvényes vezetői engedélyed.)

2016. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha Augusztus elsején jár le, akkor még pontosan 20 napod van. Az Augusztus elsejei lejárat ugyanis azt jelenti - bármilyen hihetetlen -, hogy az után már nem érvényes.


Ha esetleg valamelyik szót nem érted, szólj, szívesen elmagyarázom más szavakkal.


(Nem, nincsen türelmi idő, akkor se, ha külföldön vagy, akkor se, ha cigány gyerekek potyognak az égből.)

2016. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elkövetkező harminc évben bármikor meghosszabbíthatod, csak vezetni nem vezethetsz már másnap sem.


Ha uniós tagországban vagy, akkor ott is lehet kérni a meghosszabbítását.

Ennek menete és díja azonos a saját polgárokéval.

Azaz, ha pl. Németországban vagy, akkor ugyanaz az eljárás, mint egy német állampolgár esetében.



Erre 2003 óta van lehetőség

2016. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1-esnek és hármasnak nagyon köszi :) pont ezt akartam tudni, hogy nem vész e semmibe a jogsim :) kösssszzzzzzzz
2016. júl. 12. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!