Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóm után nem fizettem a...

Autóm után nem fizettem a kötelező biztosítást, több, mint egy évig?

Figyelt kérdés
Ha ideiglenesen kivontam a forgalomból, majd eladom a kocsit, az elmaradt díjat így is be kell fizetnem, ha nem kerül másik gépjármű a nevemre? Vagy ennek a befizetése halasztható addig, amíg megint kocsit veszek? Az összeg addig nem nő tovább?
2016. aug. 4. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg a biztosító már 6 hónap után kérte a forgalomból kitiltást, és már nem kell neked kivonatni.

Arra a hat hónapra számítanak fel fedezetlenségi díjat, amit tartozásként tart nyilván a biztosító. Az új tulajnak nem kell helyetted kifizetni, de elméletileg ha te megint kötsz kötelezőt, akkor felszámítják az összeget.

2016. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vonták ki a forgalomból, én tettem még tegnap. Tehát amíg nem veszek másik autót, nem kell kifizetnek ezt az összeget?
2016. aug. 4. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert pl. be is perelhetnek èrte ha akarnak.
2016. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem törődik vele senki..

ez csak akkor válik izgalmassá, ha az úton fognak meg, pláne ha balesetet is okozol..


de ez most nem történt meg, tehát felejtős.

2016. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!