Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autó átírását (új forgalmi,...

Az autó átírását (új forgalmi, törzskönyv) csak a lakóhelyem szerinti okmányirodában végezhetem, vagy másikban is?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom albérletbe, de a tulaj nem enged bejelentkezni a lakásba még ideiglenesen sem. Zalaegerszegen van az állandó lakcímem. Ha le kell mennem, az utanként 10.000 Ft minusz-t jelent és egy napom rámegy. Szeretném Budapesten elintézni az eredetvizsgát és a teljes átírási hercehurcát.

2016. szept. 11. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyikben intézheted.
2016. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fénysebességű választ, három másodperce írtam ki a kérdést. :D Ment a zöld.
2016. szept. 11. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Tökéletes az első válasz. Csak a kérdéshez kapcsolódóan néhány olyan, amit használhatsz, elgondolkozhatsz rajta.


Bizonyára lesz még más okmány- és hasonló ügyed. Ez egy nagyon jó oldal:

[link]

Ha most az ügyintézésnél a gépjármű ügyintézésre kattintasz, és ott a gépjármű átírásra, akkor:

[link] gepjarmu_atiras


Mint minden ügyintézésnél, itt is, azt is elolvashatod, hogy hol intézhető? Mennyi az ügyintézési idő? Stb. Sok információ.


Van okmányiroda- és Kormányablak kereső is a főoldalon. (A hagyományos okmányirodákon kívül már több címen, kormányablakokban is intézhető majdnem minden.)

[link] gepjarmu_atiras

↑ Látszik, hogy több kerületben, több is van.

↓ Példának, az egyik IX. kerületi adatai:

[link] oi_kereso/KAB_Budapest/Budapest%20Fővárosi%20Kormányhivatal%20IX.%20Kerületi%20Hivatal%20Bakáts%20tér%20Kormányablak


És, a te döntésed, vélem, hogy nincs, de nagyon érdemes ügyfélkapu regisztrációt csináltatni. Ingyenes. Már az időszakonként kötelező jelszóváltoztatás miatt sem kell újra bemenni, otthonról is megtehető.

Hasznos, hogy például minden okmányod (személyi, gépjármű) lejárta előtt 2-, majd 1 hónappal e-mail értesítést küldenek. Nem tudsz megfelejtkezni róluk.

Számos dolgot figyelemmel követhetsz. Pl. TB-érvényesség, beteg életút, gépjármű főbb adat lekérdezés, földhivatali adatlekérdezés stb. Van, aminél az ingyenesség csak adott havi darabszámig van, de sokkal több, mint amennyit kihasznál az ember.

És, sok helyen lehet ügyet indítani, időpontot foglalni. Például, most, vasárnap délután találtam hétfői időpontot is, amit le tudnék foglalni. A rendszer adna egy sorszámot. Ott semmit sem kell tenni, ezzel a sorszámmal hívnak. Elég néhány perccel előbb érkezni. (Használtam, nem csak leírásból tudom.)

Egyébként, ügyfélkapu regisztrációra, bárki foglalhat interneten időpontot.

2016. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs', a 3. link rossz. Ez a jó:

[link]

2016. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, át fogom nézni a linkeket. Pont IX. kerületi vagyok, úgyhogy jól jött a link. :)
2016. szept. 11. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
 
2016. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!