Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam a segédmotorom, a...

Ha eladtam a segédmotorom, a biztosítást fel kell mondani?

Figyelt kérdés
2016. okt. 6. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha a fennmaradó részt vissza akarod kapni akkor igen, adásvételi szerződés kell hozzá.
2016. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha csak nem szeretnéd tovább fizetni, akkor nyilván.
2016. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most lesz az évforduló, de pár hónapja adtam el. Már nem kapok vissza semmit, de tovább sem akarom fizetni. Nem elég, hogy nem fizetem és ezzel megszűnik?
2016. okt. 6. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Siman fogod azt nem fizeted be az uj csekket.......par hét múlva automatikusan felmondjak neked a biztoaitast azt csokolom
2016. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted be akkor csak gyülemlik a pénz évről évre mert ők nem tudják hogy nincs már motorod, én mivel kötelező biztosítás a neve ezért kötelező kifizetned.


Az adásvételi másolatát add át a biztosítónak és kérd a KGFB megszüntetését.

2016. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit az 5-ös ír nettó baromság....
2016. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az ötös rosszul tudja. Eleve segédmotorról van szó...aztán a vevő nem akar biztosítani? az adásvételi alapján a biztosító őssefésüli a két felet.


Te dőlj hátra, és felejtsd el.

Amúgy 60 vapi nemfizetés után automatikusan megszűnik a biztosítás. Az már a vevő sara.

2016. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 alkemist válasza:

Az adasveteli szerzodes másolatát és egy pár sort kell írni, hog erdekmulas miatt szeretnéd megszüntetni a szerződést. A már befizetett díjból az eladást követő időszakra eső dijat visszakapod. Ha a nem írsz levelet, akkor nem kapod vissza a pénzt, és a következő évre vonatkozó szerződés 60-90 nap múlva dijnemfizetessel megszünik. Viszont mivel nem szalyosan szűnik meg a szerződés, ezert a biztosito5 akár be is hajthatja a szerződés törléseig eső dijat, bár valószínűleg a kis összeg miatt nem fog vele foglalkozni. Viszont ha esetleg új smkpra fogsz uj biztositast kötni, akkor az előző szerződés dijnemfizetessel történő megszűnése akár hátrányosan is befolyásolja az új szerződés dijat.

Szoval szerintem megéri az az egy levél a biztosito felé.

Biztositonal dolgozok...

2016. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Küldtem levelet az adásvételi szerződéssel együtt, de választ nem kaptam.
2016. okt. 13. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!