Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Volna egy olyan gondom, hogy...

WallStreet kérdése:

Volna egy olyan gondom, hogy vásároltam egy autót, de még aznap eltűnt az adás-vételi szerződés mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy autót de az adás-vételi szerződés eltűnt.A kocsi jelenlegi tulajdonosát nem tudtam azóta elérni(úgy érzem nem is fogom tudni)Így hát az autó hivatalosan még nem az enyém.Ilyenkor mi a teendő?Tudnátok ötleteket adni nekem?Eléggé fontos lenne.Az értelmes kommentelőknek előre is köszönöm.

2016. okt. 27. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod hol lakik a tulaj, akkor menj el hozzá és beszélj vele. A szerződés még megvolt amikor hazaértél? Nincs az autóba becsúszva valahova? Akár ülések alatt vagy kisebb zugokba. Érdemes alaposan átfésülni az ülések réseit is. Én jártam úgy hogy egy nyomtatványt hagytam el, és 2 hónap után amikor takarítottam az autót akkor találtam meg a hátsó ülés résén átcsúszott egy szűk helyre.
2016. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En eleve nem ertem mi a jo francnak az atirashoz az adas-veteli, teljesen felesleges papir. En is megprobalnam megkeresni az eladot.
2016. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Adás-vételi nélkül olyan, mintha nem is vettél volna autót.


Most csak azért imádkozz, hogy az eladó ne jelentse be az önkorminál az eladást, mert akkor már várják a vevőt.. arra ügyelj, és ne is csodálkozz, hogy lesz aki azt fogja mondani, biztos lopott a kocsi, és ezzel a dumával próbálod legalizálni.


vagy megkeresed az eladót, vagy az adásvételit. Bármi más bukta.

Ha tizenöt nap után találod meg, akkor már jobb lenne újat írni, mert bírságolnak.

2016. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemetorszagban atirasnal senki se keri az adas-vetelit, ezert irtam, hogy felesleges papir csak. Megis adnak-vesznek autot. En adtam el ugy autot, hogy a vevo fel ott hagyta nalam a sajat peldanyat, mondvan, hogy ugyis eldobja, mert sehova se kell. Eleg az auto papirjai.
2016. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amikor haza értem az autóval neki láttam a takarításának tehát kiporszívóztam stb.Arra biztosan emlékszem,hogy a kesztyűtartóba tettem be a vételit,de azért felkutattam minden zegét zugát és ennek ellenére se találtam meg.Igazából mivel pesti volt az illető én nekem kellett lemenni érte.Sajnos fogalmam sincs merre fele lakik az illető az adásvételit az Aréna pláza parkolójában írtuk.Amint kitöltöttük az okmányt egyből el is tettem.Próbálgatom hívogatni de pár napja nem sikerül elérnem.Lövésem sincs,hogy mit is tudnék kezdeni ezzel a helyzettel.
2016. okt. 28. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Híd fel, beszélj meg vele egy találkozót... vigyél adásvételit és írjatok egy újat! Nem kell ezt túlbonyolítani. Ha túl messze van akkor kérd meg, hogy utánvételes ajánlott levéllel küldjön neked egy másikat amit már ő kitöltött, te meg majd mikor megkaptad, befejezed
2016. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a telefonszama a telefonodban, vagy egy cetlin, ahova irtad a lehetseges elado kocsikat, telefonszamokat a vasarlas elott?
2016. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A telefonszáma meg van csak nem tudom elérni.
2016. nov. 8. 09:42
 9/9 anonim válasza:

Ez nyilván nem segít neked most semmit de ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz akkor tudd, hogy adásvételit legközelebb 4 eredeti példányban kell írnod 2 a vevő 2 pedig az eladó bírtokában marad.

Sajnos nincs más választásod mint addig hívni a tulajt míg felveszi

2016. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!