Mi lesz ezek után?

Figyelt kérdés

Lényeg a dologban, hogy okoztam egy balesetet, vagyis nincs bizonyíték a másik vétkességéről.

Be szerettem volna balra kanyarodni egy utcába és szemből messzebb jött egy autó.

Ismervén a megengedett sebességhatárt úgy ítéltem meg, hogy még simán beférek.

Mikor megkezdtem a kanyarodást szinte a másodperc tört része alatt odaért az autó és elkapta a kocsim hátulját.

Persze senkinél nincs baleseti lap, így rendőr.... az meg 10 ezer kemény magyar valuta. :(

Mondtam a rendőrnek, hogy tuti gyorsabban jött, erre az a válasza, hogy "erre nincs bizonyíték"

Mivel én hajtottam be elé, így én vagyok a vétkes, mindegy mennyivel ment.

Több mint 10 éve van jogsim és levezettem már bőven több mint 100 ezer kilométert balesetmentesen és egy ilyen barom a gyorshajtásával belerondít.

Szerencsére nem sérült senki a balesetben.

A rendőr meg mondja, hogy legközelebb inkább többet várjak.

Hát persze, mag nem jön autó majd akkor kanyarodok be. :D

Le is dudálnának, főleg pesten. :D

Az lenne a kérdésem, hogy a papírmunkák elvégezte után(ami megtörtént) mire számíthatok?

Nekem kell fizetni valaki felé?

A bonust tudom, hogy lemegy.

Mi ilyenkor az általános tapasztalat, hogy mi történik?

Köszönöm a segítséget!



2016. nov. 6. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy nincs bizonyitek, inkabb nem akart vele foglalkozni. Nem vagyok szakerto, de ha a masik fekezett, csak maradt feknyom az uton, abbol egy rendes hozzaerto ki tud olvasni valamit. Ezen az elven akkor sose kanyarodjak balra, mert sose tudom mikor ki mennyivel jon. Az teny, hogy elsobbsege volt, de nem mindegy, hogy egy 30-as tablanal nem jol belathato kanyarban jott-e mondjuk 60-nal.
2016. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy ugyvedet azert megkerdeznek errol.
2016. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerted el, hogy te vagy a hibás akkor a helyszíneléskor készült jegyzőkönyv alapján egy szakártő megállapítja ki a hibás. A tapasztalataim alapján ez pedig azt jelenti, hogy akinek van ismerőse a rendőrségen az megússza és kész.
2016. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A biztosítód fog fizetni nem te!

Min 2 hét de az én esetemben 1.5 hónapig tartott, mert az aki belém jött feljelentést tett ellenem. Le kellett zárni a nyomozást.

Eset: 30-as tábla az egész utcába, engedem át a diáksereget a zebrán... nagyon sokan voltak mentek első órára az egyetemre. A srác gyorsabban is ment és fékezés nélkül belém jött. Egy Audi 80 B3-am volt akkoriban, szinte teljesen eltűnt a csomagtartóm alulnézetből. Az volt a szerencsém, hogy enyhe lejtőn álltam és nyomtam a féket, és mikor belém jött valószínű a lendület miatt még jobban benyomtam a pedált. így csak 2 diákot toltam el a zebrán. szerencsére nem lett bajuk. Végül nekem fizetett a biztosító. Az autóm első kereke teljesen átcsúszott a zebra másik oldalára kb 4 métert tolt a másik kocsi

2016. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Márpedig tényleg nem tudja bebizonyítani, hogy gyorsabban jött a másik, most nyilván nem fognak nekiállni kapargatni az aszfaltot, meg vizsgálatokat végezni. Még az sem mondaná meg pontosan, hogy mennyivel jött.
2016. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"most nyilván nem fognak nekiállni kapargatni az aszfaltot, meg vizsgálatokat végezni. "


akkor mi a jo francnak vannak, ez a dolguk, kapargassak csak es allapitsak meg. Erre talaltak ki a szakertoket. Csak hat egyszerubb azt mondani, hogy nem megy es kesz. Nem akarasnak nyoges a vege...

2016. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Márpedig ez van, ilyen vizsgálatokat csak komoly baleseteknél csinálnak, mint például gyalogos gázolás, motoros baleset, komoly sérülések, stb.
2016. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eleg baj...
2016. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet erőszakoskodni, lehet kihozzák őt is hibásnak, de összességében te nem adtad meg az elsőbbséget, így maximum enyhítő körülményként róható ez fel.

A közlekedés egy alapvető szabálya az, hogy nem hisszük, hogy 50-nel jön, mert annyival lehet jönni, hanem meggyőződünk róla! Vagyis többször visszapillantva meggyőződsz róla, hogy belefér-e a kihajtás vagy sem. A második jobbra-balra tekintés után észre lehet azért venni, ha valaki nem a normál tempóban jön.

El kell ismerni a felelősséget és kész.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is volt szerencsétlen balesetem.

Örülni kell, hogy mindenki megúszta és be kell hajtani a biztosítón a költségeket.

2016. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!