Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igaz az, hogy minden olyan...

Igaz az, hogy minden olyan járműszerelvényt, amely együttes tömege átlépi a 3500kg-ot menetíró készülékkel kell felszerelni? Ha igen, mivel jár ez pontosan?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy elvileg belföldön ez nem szükséges, de mivel én külföldre is mennék így engem elvileg ez érintene?!

Odaútnál nem jelent gondot mert 3500kg-nál kevesebb a járműszerelvény de hazaútnál viszont már kb. 5000-6000kg lenne, amihez most csinálom a B+E jogosítványt.



2016. nov. 6. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ezt igy előadod az autós iskolában az oktatónak, ő kimerítő választ tud rá adni.

Kategória képzés és GKI vizsgára felkészités is a profiljukba tartozik, isnerik a szabályozást is

2016. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most ha arra gondolsz, hogy például egy 3,5 tonnás Sprinterrel húznál egy 3,5 tonnás utánfutót, arra még nem kell tachográf. Viszont nem az számít hogy mennyire vagy megpakolva, ugyanis mindig a forgalmiban szereplő max megengedett súly számít, üresen is. Tehát te az országból kifele is egy 7 tonnás járműszerelvénynek fogsz számítani.
2016. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Így van egy autómentővel és egy utána húzott trailerrel indulnék külföldre hazafele pedig az autómentőn is lenne egy autó es a traileren is természetesen. így akkor úgy néz ki hogy nekem ez a készülék nem szükséges?
2016. nov. 6. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább úgy tűnik, hogy ahhoz kevés a B kategória, C kell.
2016. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, ahoz elég a B+E kategória az biztos
2016. nov. 6. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Kettő szempont a fontos ez esetben: milyen járműbesorolásba esik a vonó jármű illetve mi a tevékenység.


Az autómentő N1 kategóriás teherautó, ha a szerelvényben megengedett össztömege meghaladja a 3500kg-ot akkor tachográfköteles ( belföldön is ).


Mivel jár pontosan? Jeladó beszerelése, menetíró beszerelése, két évente hitelesítés, tachográfkártya használat, 561/2006 EK rendelet betartása.

2016. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Adott egy 1800kg-os autómentő amin rajta van egy 1300kg-os autó, az autómentő után egy utánfutó ami 500kg és azon is van egy 1300kg-os autó és nem szakmám egyáltalán a fuvarozás nem is vagyok hivatásoss soffőr meg semmi csak szeretnék bérelni egy autómentőt és hazahozni vele 2 autót saját célra akkor ehez már kell? :D
2016. nov. 6. 18:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt írod, most csinálod a B-s jogosítványt...

A jogosítvány kiállításának napjától 2 évig nem vontathatsz személygépkocsival semmit. (kezdő vezetőre vonatkozó korlátozás)

Vagy már a B megvan, csak az E kell hozzá?

2016. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: kell hozzá.
2016. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
B kategóriás jogsi már megvan most csinálom hozzá az E kategóriát
2016. nov. 6. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!