Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Oktatóautóban kart tettem,...

Oktatóautóban kart tettem, nekem kell megtéritenem?

Figyelt kérdés

Figyelmetlensegemből neki tolattam egy fának, kitört a hátsó szélvedő. Az oktató szerint nekem kell megtéritenem a kárt, én úgy tudom hogy a bitosító fizet.

Vagy tévedek?



2016. nov. 10. 11:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató átvert téged, ha ez az oktatási tevékenységével összefüggésében történt. Az oktatóautó vezetője az oktató, akkor is, ha te ülsz a volánnál. A teljes anyagi felelősség is az övé.

Ha ilyen baleset történt, akkor ő rosszul végezte a munkáját. Azért vannak előtte is pedálok, azért vannak a kocsin neki beállított tükrök, hogy teljes mértékben kontrolálni tudja a mozgásokat.

Azzal, hogy rád akarja tolni a dolgot, nem csak rosszul dolgozik, hanem etikátlan is.

Mondj fel neki minél előbb! Keress másik iskolát.

2016. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az első mondatomhoz: Ha ő nem volt a kocsiban, akkor még rosszabb a helyzete, mert nem engedheti át a vezetést neked.
2016. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy mar 40 orat vezettem es hnap lesz a forgalmi vizsgam oszinten eleg szarul erzem magam ez miatt, hivtam az iskola igazgatóját is, o azt mondta h nincs biztositas az autokra, de utana nez, hnap hivjam fel.. De koszonom a valaszod
2016. nov. 10. 11:35
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nincs biztosítás?

Így is az ő felelőssége, ne fizess egy forintot se nekik! :D

2016. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel neked még nincs jogsid, az oktató számít sofőrnek. Vannak előtte pedálok befékezhetett volna. Mindegy hogy milyen baleset, a felelősség az övé.
2016. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsit tolathattál neki a fának, ha kitört az ablak! De ahogy írják, mivel nincs jogsid, nem is te vgy a sofőr, a szabályok szerint.
2016. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az oktató minősül vezetőnek, még a gyakorlati vizsga során is. Ez szó szerint benne van a KRESZ-ben [1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól].

„III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

a) Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek. A gépkocsivezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során vezetőnek az oktató minősül.”

Például itt elolvashatod a jogszabály hatályos szövegét: [link]

2016. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen jogos, hogy az oktató számít vezetőnek. DE! Még mielőtt rájuk rúgod az ajtót, nézd meg, hogy pontosan mit írtál alá beiratkozáskor. A károkozásra vonatkozóan szokott benne lenni egy-két bekezdés.

Egyébként a kgfb ilyenre nem fizet, a drágább biztikkel meg spórolni szoktak.

Vizsga előtt állsz. Elméletileg már felkészült vagy (megesett ilyen baki mással is már, ne aggódj miatta :) ). Az előttem szólók elég "harciasan" állnak a témához (és le is fognak hurrogni, meg pontozni), de igazából az a Te döntésed, hogy pont a vizsga előtt összerugod-e a port az iskolával (és közvetve a vizsgabiztosokkal), vagy benyeled és elkönyveled "tanulópénznek".

2016. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Gyorsan nem mentem, y fordulot csinaltam a tükörből a patkat figyeltem hogy a kerek ne menjen nagyon neki,mert igy tanitotta, ezert szolt mindig es most is erre figyelmeztetett a fa kifele hajlott az utest fele ami benyomta az ablakot.
2016. nov. 10. 12:31
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Már miért nyelné be? Azt kamuzhat amit akar az autósiskola, akkor mi van ha fizet a kérdező is és ők a biztosítótól is leakasztják a lóvét?
2016. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!