Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem tipus azonos motor van...

Ha nem tipus azonos motor van a kocsimba és balesetet okozok a biztosító elálhat a kár rendezésétől?

Figyelt kérdés

Ültetett tuningolt autóm van.

Nem az lenne a kérdés hogy leveszik e a rendszámot mert tudom hogyha adódik egy ilyen helyzet azonnal megválok tőle. Ezt el is fogadom.


Kérdés az lenne hogyha motort cseréltem az autóban egy nagyobb teljesítményüre és így okozok kárt akkor a biztosító úgy dönthet nem fizeti ki nekem pl ha meghúzok egy X6os BMWt ami azért eléggé fájdalmas lenne.


Valaki tud erről esetleg valamit?



2016. nov. 10. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Termeszetesen elállhat!Meg még jól meg is büntetnek érte!Rosszabb esetben meg gyakorlatilag azt vernek rád amit akarnak!
2016. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Abban sem vagyok biztos, hogy egy káresemény esetén vizsgálja-e a biztosító, hogy milyen motor van a gépkocsiban?!
2016. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Marcello Gandini


Valamivel alá is tudod támasztani vagy csak

"Há hamá nem azonos a motor benne akko' biztos nemfizet" alapon?

2016. nov. 10. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hm, azoknál a biztosítóknál, ahol eddig voltam az alvázsszám, motorszám is a szerződés része volt. Ragozzam tovább?
2016. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Biztosításkötésnél megadod a motorszámot is (többek közt). A szerződés arra a járműre jön létre, aminek az egyedi azonosítójeleit megadod (aminek egyeznie kell a forgalmiban lévővel). Mivel a járműben nem egyeznek meg az egyedi azonosítók, így a szerződés arra a járműre nem vonatkozik.

Már csak az a kérdés, hogy vajon ellenőrzi-e a biztosító a motorszámot? Mert egy meghúzásnál szerintem nem fogja a vétkes fél motorszámát vizsgálni.

2016. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy márkaszerviz felett dolgozom. Itt állnak a sérült kocsik az ablak alatt. A kárszakértő a legkisebb sérülés esetén is szénné fotózza a kocsit. alig hiszem, hogy ne kerülne be a jegyzőkönyvbe a motorszám. Lehet, hogy tévedek, de meglepne, ha a hátul törött kocsit előröl is fotózó manus nem azonosítaná kellően a kocsit.
2016. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
#6: a kérdező azt szeretné tudni, hogy ha ő rommá tör egy autót, akkor az ő kötelezője kifizeti-e a többmilliós kárt az összetört autóban, vagy ráveri a többmilliós javítást? A vétkes fél autóját viszon nem nagyon szokták vizsgálni. Persze egy jelentősebb kár esetén vizsgálhatják az autót, hogy műszakilag rendben volt-e.
2016. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező a többiek leirtak amit kellett...azt hiszem nincs mkt magyaráznom!
2016. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én azért teszek még hozzá ezt-azt:

a biztosítás alvázszámra jön létre.


kérdés, hogy van-e ok-okozati összefüggés. pl. ha mész 30-cal és nekimész egy másik kocsinak, akkor várhatóan másik motorral is ugyanúgy tennél, így a biztosító fizet.


a gond akkor lehet, ha pl. 50kw-os motor helyett Te 250kw teljesítményű motort teszel a kocsiba és 50kw-ra kötötted a szerződést,majd mentél 300-al és kárt okoztál. Na ilyenkor a biztosító a károsult kárát megtéríti, majd rajtad bevasalhatja azt az arányos összeget, melyre Te nem fizettél díjat.

pl:

50kw-os motor éves díj: 1000 Ft

250 kw-os motor éves díj: 10000 Ft

Te a díj 10%-át fizetted.

Ekkor kár esetén a biztosító a 90%-ot bevasalhatja rajtad.

2016. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!