Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő, ha a használatban...

Mi a teendő, ha a használatban lévő autó biztosítását a saját nevemre szeretném kötni?

Figyelt kérdés

Tavaly kaptam egy autót a bátyámtól. Mivel akkor nem foglalkoztunk a biztosításokkal és papírmunkával így minden maradt az ő nevén! Most viszont év végén lejár a kötelező és szeretném a saját nevemre kötni a következő évben!

Ő külföldön tartózkodik tehát ezt teljesen egyedül magamnak kellene intézni,de mivel ilyenbe még nem volt részem sajnos ezért kérek segítséget vagy tanácsot mi a teendő?!

Azt lehet,hogy az autót nem íratom át a nevemre hanem csak a biztosítás lesz az én nevemen? Vagy csak akkor lehet kötni ha forgalmiban az én nevem van?

Köszönöm válaszotokat!


2016. nov. 14. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

"Tavaly kaptam egy autót a bátyámtól. Mivel akkor nem foglalkoztunk a biztosításokkal és papírmunkával így minden maradt az ő nevén! Most viszont év végén lejár a kötelező és szeretném a saját nevemre kötni a következő évben! "


Hat ez valoban igy van es nem foglalkoztatok vele, akkor lehet hogy sehogy. Ha nem volt kivonatva a forgalombol es nem fizettetek a biztositasi dijat, akkor arra bizony szep fedezetlensegi dij kovetkezik majd...meg a kerdes, hogy valthatsz-e egyaltalan, nem minden biztositasnak ev vegen van a forduloja.

2016. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"A nem foglalkoztunk a biztosításokkal és papírmunkával" arra értem,hogy nem írattuk az én nevemre. Hanem minden maradt az ő nevén. Befizettem a kötelezőt ahogy kell,megkapta az új műszakit stb stb. és kész. Az autó napi használatban van.

Itt most a legfontosabb,hogy a biztosítást az én nevemre szeretném kötni!

2016. nov. 14. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
jaaa, en azthittem atvetted az autot azt csokolom :D en nem szarakodnek semmivel, adas-veteli, uj biztositas a nevedre, az ovet lemondani, en atiratnam rendesen. De ha ez nem megoldott, akkor legyen o a tulaj, te meg az uzembentarto, es kothetsz magadnak biztositast.
2016. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsesz ha értetlen leszek?! De annyira nem vagyok képbe ezekkel a biztosítási dolgokkal,hogy eszméletlen. Abszolút soha nem foglalkoztam vele...

A sorrend az,hogy lenne?

Adásvételit írunk elsőnek? Aztán szólok az adott biztosítónál ahol van a mostani kötelező,hogy felmondom a biztosítást? Aztán kell okmányirodába menni és ott új forgalmit csináltatni? Én igazán ezt üzembentartóival szeretném megoldani!

2016. nov. 14. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Írtok egy üzembentartói szerződést a bátyáddal, a szerződéssel a kezedben beballagsz a választott biztosítóhoz, vagy kötsz neten biztosítást. Nem kell semmit lemondani, megy magától a dolog a nyalvántartás alapján.

Ha meg van a biztosítás is, akkor a szerződéssel és a biztosítási papírral elbattyogsz valamelyik okmányirodába és előadod a kérésedet. Legyen nálad a bankkártyád vagy a szerzési illeték fele +6000 Ft készpénzben. Mindent megcsinálnak azonnal, kifelé már te leszel az üzembentartó.

Az egész hercehurcával nem kell kivárni a biztosítási évfordulót, bármikor elintézheted. Ha évforduló előtt csinálod, akkor a bátyád (vagy te?) kap vissza egy kis pénzt.

2016. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még valami: A törzskönyv nem kell, és eredetiség vizsgálat se kell üzembentartó bejegyzéskor.

No meg a személyidet, lakcímkártyát és a forgalmit se felejtsd otthon!

:)

2016. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendes tőled! Köszönöm ezt a részletes leírást és lépéseket! :)

És akkor ezt én is egyedül végig tudom járni a gépjármű tulajdonosa nélkül ugye?

A biztosítás automatikusan megszűnik ha másik biztosítóhoz megyek?

2016. nov. 15. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Végig tudod járni, mert pont olyan sokpéldányos két tanús szerződés kell, mint az adásvételi.
2016. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!