Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek, ha elvesztettem a...

Mit tegyek, ha elvesztettem a gépjárműadóról szóló csekket?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptuk meg a levelet, de sajnos elkeveredett. Hol tudom újra igényelni a sárga csekket? Néztem neten és valami union biztosító oldalt adott ki. Nem tudom hogy itt kell e gápjárműadó csekket igényelni.

2016. nov. 18. 07:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt is szeretném tudni, hogy mennyi is az adó. Mert olvastam hogy vagy félévenként kell fizetni vagy egybe az egészet. De ezt nem hónaponta szokás? Ha jól emlékszem az én csekkemen 30E Ft-os (kb) összeg volt.
2016. nov. 18. 07:36
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Géprjárműadóról? Azt márciusban és szeptemberben kell fizetni. És az önkormányzatnál tudsz újat kérni.

Nem kötelező biztosításra gondolsz? Mert az van a legtöbb embernél, hogy mostanában érkezik meg a csekk és január 1-ig kell befizetni. Azt meg természetesen a biztosítódtól tudsz újat kérni.

2016. nov. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Besétálsz a biztosítód egyik hivalali helységébe, előadod mi járatban vagy.

Talán csekk sem kell, be tudod fizetni ott a díjat, természetesen kapsz róla elismervényt.

A KHB pl. küldi a csekket, de ha náluk fizetem be a díjat, nem kell nekik a csekk.

2016. nov. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy gépjárműadó volt ráírva. Telefonon nem tudom esetleg megérdeklődni, hogy most akkor mi a helyzet?
2016. nov. 18. 08:02
 5/10 anonim ***** válasza:
November közepén gépjárműadós csekk....az tenyleg jol elkeveredett...
2016. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még mindent lerendezhetsz, ha beballagsz az önkormányzatba, ott megkeresed az adócsoportot. Ott kulturáltan előadod a csekkes problémádat, miközben a forgalmit, és a személyit szorongatod.


Nem fognak megenni, hanem mosolygósan a kezedbenyomnak egy újat...még kitöltened sem kell..ha pénzt kell befizetned, akkor szeretni fognak.


ez ilyen egyszerű. sem telefonálásnak, sem javasasszonynak semmi értelme. Mindent személyesen.

2016. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak a csekk keveredett el, hanem te is.


Gépjárműadót (személyszállító gépjármű esetén – az autóbusz kivételével – a jármű teljesítménye és gyártási éve alapján, míg lakókocsi, lakópótkocsi, tehergépjármű, autóbusz esetén a jármű tömege alapján) a lakóhely szerinti települési önkormányzat, Budapesten a kerületi önkormányzat vet ki és szed be. Ennek általános esedékessége a tárgyév január 1-e; megfizetni március 15-éig kell egy összegben, vagy, választhatóan, március 15-ig, illetve szeptember 15-ig, két egyenlő részletben. Ettől eltér, ha valaki év közben gépjárművet vásárol, örököl. Ekkor az adó a tulajdonszerzéstől esedékes, az év hátralevő részéig, időarányos mértékben. Ha mostanában kaptál gépjárműadóval kapcsolatos iratot, akkor vagy ez az utóbbi eset áll fenn, vagy nem fizetted meg határidőre, és felszólítás érkezett.


A biztosítóknak semmi közük sincs a gépjárműadóhoz. Ha az UNION Biztosító küldött iratot, csekket, akkor az a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás lehet. Annyi köze van az adóhoz, hogy a biztosítási díj mellett a baleseti adót is ők kötelesek beszedni, ez a mindenkori biztosítási díj 30%-a, de maximum napi 83 Ft/gépjármű lehet.

2016. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az a fél éves dij volt, és valóban a teljesitmény adó, felmerül a kérdés: milyen jármű az, amelyike 60ezret kell befizetni évente.
2016. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ugye tudod mi a teendőd? ne hagyj minket kétségek közt vergődni...
2016. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valojaban most el is bizonytalanodtam hogy akkor pontosan ki si volt rairva a csekkre. Megint felturon a hazat hatha elokerul. Ha nem akkor bemegyek az onkormanyzatba kerddzoskodni :)

Koszinom szepen a valaszokat.

2016. nov. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!