Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valaki segítene? (Műszaki)

Valaki segítene? (Műszaki)

Figyelt kérdés
Februárban jár le a műszakim de nincs pénzem felkészíteni vizsgára. Ha lejár az engedély és nem használom az autót mi történik? Megszűnik a biztosításom? Kell késedelmi díjat fizetni vagy bejelenteni esetleg?

2016. nov. 22. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A biztosítás addig szól még a szerződés. Havonta fizeted? Ez esetben érdemes lenne bejelenteni , jegyző ideiglenesen kivonhatja a forgalomból műszaki nélkül. Aztán ha lesz pénzed újra bejelented . De mindez sok pénz. Olyan rossz az autó ? Sok a javítani való? Eladás esetleg? Ha minden kötél szakad?
2016. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Negyed évente fizetem a biztosítást. Hát az alja szétrohadt sajna ezt illene megcsilálnom + állítható a kormány csak valami eltörött benne szóval fel-le lötyög ha erőebben megrángatják de nem mozog mert szervós csak vizsgán nem tudom mit néznek...kézifék,fék,világítás jó...első autó,hülye vagyok hozzá...
2016. nov. 22. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok : attól te még nem vagy hülye ! Nos ez így elég gáz igazad van , szervó nem olcsó bár ez is márka függő . Karosszéria sem az. Hát szerintem először jegyző vagy okmányiroda és kérd vonják ki az autót a forgalomból . Azután írsz a biztosítónak is mellékelve az igazolást . Azután elintézed a teljesítmény adót is hogy már jövő januártól ne kelljen fizetni . Ide is kell az igazolás hogy nincs forgalomba.
2016. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lejár a műszaki vizsga érvényessége és nem közlekedsz vele, akkor nem történik semmi. Nem kell késedelmi díjat se fizetni. A biztosítás se szűnik meg amíg fizeted, de ha nem fizeted akkor szívni fogsz a fedezetlenségi díjjal.

Ha már a jegyző vonatja ki forgalomból, akkor az is szívás. Viszont az okmányirodában kérheted 2300 Ft ellenében a 6 havi ideiglenes kivonást. Nem kell máshová menni, a biztosító automatikusan szüneteltetni fogja a KGFB-t, és a teljesítményadót se kell fizetned. Igaz vissza nem adnak pénzt, de átviszik a következő időszakra.

A gond, hogy lejárt műszakival, és/vagy ideiglenes kivonással macerás mozgatni az autót, pedig az kelleni fog ha lakatoshoz és műszakira akarod vinni.

A kormánymagasság állításnak lehet hogy csak meg kell húzni a csavarját, de akár le is rögzítheted. A kasznit viszont meg kell csináltatni ha lyukas, mert nem engedik át rendes vizsgán.

2016. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a rendes válaszokat! :) Max 2 hónapot csúszna a vizsga addig eláll így a garázsban:) 3 perc a műhely ahol vizsgáztatnák és rendőr se nagyon jár felénk :)
2016. nov. 23. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Én olyanról nem hallottam, hogy valaki havonat fizeti a biztosítást, de ok.


Ha nem használod a kocsit akkor tök mindegy, hogy van-e rajta műszaki vagy sem. Röviden.

2016. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!