Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki a hibás, az aki az autójáva...

Beettyy kérdése:

Ki a hibás, az aki az autójával rossz helyen parkol vagy az aki véletlenül nekimegy?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel mentem volna dolgozni a szokásos módon, annyi különbséggel, hogy sikerült összetalálkoznom egy másik autóssal! A lényeg a következő: kikanyarodok az utcánkból kb.50 méter múlva jobbra kanyarodok, mikor látom, hogy a bal oldalamon nagyon közel van a félig a járdán félig az út szélén álló autó. Egy pillanat múlva annyit érzéek, hogy az autóm hátulját a jobb oldalamon parkoló autóhoz verődik. Mikor kiszálltam láttam, hogy az octavia a hátsó ajtók kezdetétől lelóg a felfestett parkolójelről. Az ő autóján lett egy kis felületi sérülés az én yarisom hátsó jobb lökhárítója benyomódott és lett rajta 3-4 helyen a festéken sérülés. A sokodás azt állítja ő nem hibás, hanem én vagyok mert nem vettem észre, hogy ott parkol! Volt már vki ilyen helyzetben?
2016. dec. 3. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te akkor sem mehettél volna neki. Rosszúl mérted fel a távolságokat. Az, h ő szabálytalanúl parkol, attól még neki mentél.
2016. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mikeXxX ***** válasza:
100%
Álló autó még akkor sem lehet hibás ha az út közepén áll esetleg akkor ha este van és nincs közvilágítás ezt jegyezd meg egy életre !
2016. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a hibás. Álló autónak akkor sem mehetsz neki, ha a záróvonalra parkol az út közepén.
2016. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem elég élénk a fantáziám, de valahogy nem sikerül elképzelnem, hogy egy előrefelé haladó Yaris HÁTULJÁVAL hogyan sikerült nekimenni egy álló autónak.

Btw. vagy te vagy a hibás, vagy ha a másik annyira paraszt módon állt meg, akkor felelősségmegosztás is lehet - de te mindenképpen hibás vagy.

2016. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ő a hibás mivel rossz helyen állt,mivel ahol ilyen profi sofőrök közlekednek ott csak az árokban szabad parkolni
2016. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Összevissza ír a kérdező.

Először látja, hogy a bal oldalán félig az út szélén van egy autó. Aztán mégis a jobb oldalával húzza meg.

Most akkor melyik oldalon volt a rosszul parkoló autó?

2016. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem sikerült bekanyarodni azzal a hatalmas bálnával.

Parkolni hogy szoktál? Jézusom...

100%-ban te vagy a hibás. Ha kukásautó áll az utcában annak is nekimész, mert nem parkolóhelyen állt?

Mi az hogy nem veszed észre? Gyalogost is így veszed észre?

2016. dec. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nick-et figyeljétek: ipszilonos Beettyy, valami buta plázapicha. Biztos a telefonját nyomkodta szokás szerint.
2016. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

A válaszom kb ugyanaz, mint egy tegnapi kérdésnél: az, hogy valaki szabálytalan helyen áll, nem jogosítja fel a másik sofőrt arra, hogy összetörje az autóját.

Azaz: őt megbünteti a közteres(!) a szabálytalan parkolásért, téged a rendőr a balesetért (nem fog amúgy), a te biztosítód fizeti az ő autójának a javítását (és emeli a biztosítási díjadat, illetve eltörli az esetleges balesetmentességi kedvezményedet), végül te meg fizeted zsebből vagy cascora (ha van) a saját autód javítását.

2016. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az megnyugtató, hogy kiszállva már láttad, hogy hol áll a "sokoda". Ebből az a tanulság, hogy az autódból kiszállva kéne közlekedned.
2016. dec. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!