Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megcsináltathatom a kocsit?

Megcsináltathatom a kocsit?

Figyelt kérdés

Novemberben volt egy autó balesetem,a kocsin van kb 200.000 ft-os kár.A kárfelmérő is volt.

Hátulról belém durrantottak,mert a mögöttem lévő nem tartotta be a követési távolságot,és valószínűleg nem figyelt,így nem tudott időben megállni.A biztosító nem akart fizetni,mert hogy én voltam hibás (?) .(a vétkes sofőr azonnal ment a biztosítomhoz károgni,én sajnos csak később tudtam,így úgy adta be a rendőrségen is,hogy én voltam a hibás) Fellebeztem,a rendőrségnél és a biztosításnál is.Szükségem van a kocsira a munkába járáshoz,és 2 hete semmi információ nincs az üggyel kapcsolatban.

Teszem azt...megcsináltathatom a kocsit saját költségen addig?És akkor utána fizetne a biztosító.Már lefotózták a kocsit,minden dokumentálva lett.

Van valakinek hasonló ügyben tapasztalata?



2016. dec. 11. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Betétlapot gondolom írtatok. Arra a helyszínen nem jegyeztétek be, h a károkozó elismeri a felelősséget?

Ő max csak arra hivatkozhat, h elé vágtál, vagy indokolatlanul vészfékeztél. De a második esetben is hibás ő is. A helyezínen nem pattogott?

A kérdésedre a biztosító tud választ adni.

2016. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nála nem volt betét lap.Amúgy nem volt se vészfékezés,sem pedig sáv váltás..lassítottam a lámpa előtt,ő meg azonnal belém jött.

Az a baj,hogy a biztosító is,meg a rendőrség is kb 2 hete csak van,semmi fejlemény nincs a fellebezésem óta.

Ezért sem tudom,hogy megmerjem addig csináltatni a kocsit,vagy hagyjam,hogy hátha megnézik még egyszer? (a kárfelmérő látta,le is fotózta,szóval nem tudom,van-e szükség még a kocsira nekik így)


Minden esetre köszönöm a választ!

2016. dec. 11. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
OK. Baleset esetén ki kell tölteni a kárbejelentő lapot (betétlap már rég nincs), amelyen a vétkes nyilatkozik, hogy elismeri a felelősségét. Ha a két fél nem tud megegyezni a felelősség kérdésében rendőrségi helyszínelést kell kérni. Kérdésedből nem derül ki, hogyan dokumentáltátok az esetet, így nehéz bármit mondani.
2016. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit most kärogni fogok, de most megtanultad, hogy ilyen esetben mindig rendőrt hívunk és nem bízunk senkiben.


Egyébként hiába károgott a biztosítódnál, amíg te nem jelented a kért és nem ismered el, a biztosítódnak a te érdekeidet kell figyelembe vennie. És a biztosító anyagilag is affelől érdekelt hogy ne fizessen.


Más kérdés, hogy mivel ő Sem ismerte el, ha a rendőrség nem foglal állást, vagy ő meghamisítja a történteket, akkor lehet pereskedni, tanókat keresni. Mert az ő biztosítója Sem fog neked fizetni.


Ugye mennyivel egyszerűbb ha hívsz fakabátot?


Akérdésre a válasz, hogy mivel nem foglalták le, javíttathatod, de azért ne felejtsd te is otthon dokumentálni. És javítás számlára, mert ha mégis szerencséd van, nem tudod hogy mit ajánl a biztosító. (van amikor összeget, van amikor azt hogy kifizeti a számlát)

2016. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!