Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha forgalmi nélküli motort...

Ha forgalmi nélküli motort veszek annak honnan keríthetnék forgalmit? Valamilyen úton módon elő lehet keresni? Esetleg venni forgalmit és átütni az alvázszámot?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 20:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem. Csak olvastam hogy 2020-tól a kétüteműek csak katalizátorral mehetnek át a műszakin és attól félek hogy a motoroknál is ez lesz.
2017. jan. 3. 17:09
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt a motoroknál nincs környezetvédelmi mérés a műszaki vizsgán, másrészt az autókra vonatkozó rész kicsit sántít.

Ha veszel egy 2T Trabit/Wareszt/bármit, akkor csak katalizátorral használhatod (elvileg) és műszakin ellenőrzik a meglétét. 2020-ig azok élveznek mentességet ez alól, akiknek 1999-et megelőzően került a nevükre.

Gyakorlatilag most is kötelező azzal felszerelni őket. Szóval ha nincs 1999 előtt vásárolt 2T autód, akkor erről a mentességről már lecsúsztál. Viszont ez változhat még 2020-ig is, lévén olyan alacsony a még forgalomban lévő, utoljára 1999 előtt gazdát cserélt kétüteműek száma, hogy simán mondhatják azt, hogy a csekény darabszám miatt kitolják ezt a kedvezményt annak a néhány bácsinak-néninek, akinek még megvan az öreg kétüteműje.

Én itt 3 faluban egy ilyen járműtulajdonosról tudok, aki mentességet élvez a katalizátor alól (talán a nyolcvanas években vette a 601-est) és még használja is. Mindenki más már váltott valami fiatalabbra vagy abbahagyta az autózást.

2017. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor hogyha jól értelmezem a motorokra nem vonatkozik ez a dolog mert nem nézik a környezetvédelmi cuccokat. Mert nem kell a motoroknak zöldkártya mert ahhoz tartozik a kipufogóból kibocsájtott környezetszennyező dolgok. Most elég nagy dilemmában vagyok hogy most Pannónia vagy Jawa vagy Danuvia esetleg Csepel mert mindegyiknek van valami kis bibije ahogy írtad csak ahogy írtad hogy megragadhat a Pannónia az egy 70-es tempónál nem lenne jó és ettől tartok nagyon hogy egy ilyen pillanat következne be.
2017. jan. 3. 18:55
 14/19 anonim ***** válasza:

Ugye külön zöldkártya már évek óta nincs, a mérés az autóknál a műszaki vizsga része. Motoroknál a műszaki vizsga a futómű, a kormány meg a fékek vizsgálatára terjed ki elsősorban.

Félreértés ne essék, minden kétütemű motor megszorulhat ha csak találomra lett beállítva a karburátor és keveset kap vagy a gazdája kifelejti a benzinből az olajat. Az egyhengeres Pannoniáknál egy kicsivel könnyebben előfordul az idióta kipufogómegoldás miatt (két kipufogónyílás, köztük azzal a kis nyelvvel. Rendesen megcsinálva és jól beállítva csak a bejáratás alatt kell rá nagyon figyelni.


A lényeg: ha nem gond vállalni, hogy figyelsz a sebességedre, nem kínzod, néha egy fél napod elmegy a szerelgetéssel, nehéz tökéletes alkatrészt beszerezni vagy csak drágán lehet, akkor nyugodtan válassz régi mocit, márkától függetlenül.

2017. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Értem. A szerelésekben apa és az ismerősök segítenek ők értenek hozzá biztosan. Megbízok ezekben az öreg vasakban mert sok van ami már 50-60 éve jön megy. A benzin keverést sose felejtem mert most simsonom van abba is mindig én keverem a benzint és még van 3 kétütemű moped. Ezeket akarom komolyabbra cserélni. A sebességgel nem lesznek bajok mert 70-80-nál többel nem mennék mert nem szélhámoskodok. Az alkatrészek pedig megadom neki amit megérdemel mert jó és karbantartott motort akarok. Jó lenne még a jogosítvány elkezdése előtt venni egy nagy motort csak nem nagyon van pénzem sajnos. Augusztusba töltöm a 18-at és a nyáron kezdeném a jogosítványt csinálni 250-es motorra.
2017. jan. 3. 22:40
 16/19 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem hogy egy 250-es ETZ-t veszek. Csak azon gondolkodok hogy milyen olajjal és milyen keverési arányba keverjem a benzint? Gyárilag 1:50-et írnak. Nem akarom hogy nagyon füstöljön de azért legyen kenés is! Arra mennyi az esély hogy kivonják majd a kétütemű motorokat??
2017. febr. 6. 22:27
 17/19 A kérdező kommentje:
Kovonják a forgalomból*
2017. febr. 6. 22:28
 18/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Kivonják a forgalomból**
2017. febr. 6. 22:29
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nem tudok olyanról, hogy terveznék kitiltani ezeket a gépeket. Mégis, mennyi km-t tesz meg az ország összes MZ-je? Egyre kevesebbet azok is.


Milyen olaj és milyen arány? Gyári arány, minőségi és motorhoz való 2T olaj.

Az olajok fejlődtek azóta, hogy megírták a kezelési utasítást, szóval jó lesz egy átlagos 2T olaj valamelyik jobb gyártótól.

Sokan mondják, hogy keverje az ember sűrűbbre, pl. 1:40. Ne, mert csak a kipufogóban fog lerakódást csinálni. Gyári arány, jó olaj, jól beállított karbi.

Korábban beszéltem arról, hogy ha kevés a benzin, akkor túlmelegedhet a motor: a több olajat pártolók azt mondják általában, hogy azért kell a több olaj, hogy ne szoruljon meg. Nem fog, amíg kap elég benzin-olaj keveréket a karburátorból: a beporlasztott benzin iszonyatos mennyiségű hőt tud elvonni a melegedése során.

2017. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!