Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mekkora büntetésre számíthatok...

Mekkora büntetésre számíthatok ha november óta nincs kötelező az autómon?

Figyelt kérdés
Novemberben vettem egy B Vectrat, mondta a tulaj hogy nincs rajta kötelező, megírtuk az adásvételit, de azóta nem jelentettem az okmányirodának a vételt és a kötelezőt se kötöttem meg rá, viszont az autó egy centit se mozdult azóta. Ismerős azt mondta hogy akár ki is vonhatják ideiglenesen a forgalomból ilyenkor. Honnan lehet megtudni hogy ki lett e vonva vagy nem? Illetve ha az adás-vételivel bemennék az okmányirodába aztán a biztosítóhoz megkötni a biztosítást akkor kb. milyen költségekre számíthatok? Köszönöm előre is a válaszokat.
2017. febr. 13. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok pontos összeget, de ilyenkor visszamenőleg meg kell kötni, és sokkal nagyobb a díj, mint ha rendesen kötötted volna. Még nagyobb baj, hogy ha kárt okozol, esetleg milliókat kell zsebből fizetned.
2017. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Csak gratulalni tudok ehhez az egesz sztorihoz......igen csinos kis összeget kell majd kifizetned,fedezetlensegi díj meg tarsai........
2017. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kerestek téged, akkor van esély rá, hogy az eladó sem jelentette be az eladást okmányirodában, kormányablakban. Ha így van, akkor, nyilvántartás szerint az ő nevén van az autó; ha ő az üzembentartó is, akkor őt keresik elmaradt biztosítás- és gépjárműadó ügyekben, őt értesítik a forgalomból kivonásról.


Ami a kivonást érinti: ha a járműnyilvántartás és a kötvénynyilvántartás kötvénynyilvántartó szerv általi negyedéves összevetésével, vagy az ellenőrzésre jogosult hatóság eljárása során megállapítást nyer, hogy a gépjárműre nincs érvényes biztosítási fedezet, a kötvénynyilvántartó szerv, illetve a hatóság értesítése alapján az üzemben tartó lakóhelye (székhelye) szerinti illetékes járási hivatal a külön jogszabályban meghatározott módon a gépjárművet kivonja a forgalomból. ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 45. § (2)


Ha pótolod a biztosításkötést, akkor a kieső időre fedezetlenségi díjat kell fizetned + annak 30%-át, baleseti adóként.

A díj naponkénti összege függ a járműfajtától és azon belül teljesítménytől, férőhelytől, tömegtől stb.

A 2016-os díjakat itt nézheted meg: [link]

A 2017. évit pedig itt: [link]

Bizony, november óta eltelt néhány nap.


Ha időközben kivonták a forgalomból, akkor a kivonást követő hónap első napjától nem kell biztosítási díjat fizetni, fedezetlenségi díjat sem.


Nem tudom, hol tudhatod meg, hogy ki van e vonva a forgalomból? Ügyfélkapus lehetőségnél csak a véglegesen kivont járműveknél látszódik a kivonás. Amíg nem iratod át, nem tudom, hogy adnak e más autójáról ilyen felvilágosítást.


Egyéb átírási költségek egyeznek a határidőn belüli átírási költségekkel: eredetiségvizsgálat költsége, illeték, okmányok díjai, stb.

2017. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#3 Én is gondoltam erre hogy az illető lehet nem is jelentette az okmányiroda felé az eladást.


Az lehetséges hogy én most megkötném a biztosítást és jelezném a vételt az okmányiroda felé, akkor neki kellene a fedezetlenségi díjat kifizetni a mai napig illetve a forgalomba visszahelyezést? ( Ha kivonták. )

2017. febr. 13. 12:26
 5/5 egySanyi ***** válasza:
100%
Az adásvételin van ám dátum is, onnantól te vagy a felelős...Esetleg, ha írnátok egy friss adásvételi, de ebbe meg az eladó nem fog belemenni... Ez már a te sarad
2017. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!