Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem fogadják el az adásvételit...

Nem fogadják el az adásvételit az okmányirodába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A történet a következő.....Eladtam az autómat, jött is a vevő megegyeztünk egy összegben de egy 10 essel kevesebbet adott és megbeszéltük pár napon belül utalja Én pedig küldöm a törzskönyvet mert úgy beszéltük az maradjon addig nálam. Eddig ok a story...megírtuk az adásvételit de az Én indigós példányomon (ugye 3. 4. oldal) nem nagyon látszódtak az adatok. Csináltam egy képet az eredetiről. Bementem még aznap az okmányirodába de azon pillanatban visszadobták az adásvételit hogy nem fogadják el mert alig látszik és nem lett kitöltve a km meg az hogy nem ajándékozva lett. Oké, telefon a vevőnek, megbeszéltük hogy küldi az új adásvételit a 10 ezer Ft.-al. teltek a napok semmi....telefonok: "jóóó oké küldöm holnap" Aztán nem volt elérhető. Mai napon sikerült idegen számról elérnem közöltem vele hogy megteszem a megfelelő lépéseket, erre a válsz: "Jól teszed Én is azt tenném, na csá csá" na akkor be megint okmányiroda, szintém nem fogadták el mert az a 2 adat nincs kitöltve hiába van az eredetiről képem. Akkor rendőrség. Rendőrségen kérdés: "miért ide jött??" mondom okmányirodából küldtek. Jó, oké egy jegyzőkönyv pontról pontra hogy volt a "biznisz". azt mondták ezzel a jegyzőkönyvvel talán nagybetűsen TALÁÁÁN tudnak egy kényszer átírást csinálni de kicsi az esély rá. Még nem voltam bent az okmányirodába. Biztosítónak jeleztem ők felküldték központba a papírokat ott is vagy elfogadják vagy nem...na most ha elfogadják nem lesz a biztosítás a nevemen de az autó igen, tehát ha csinál valamit nekem jön a csekk. Tudom Én is elrontottam de nem gondoltam volna hogy nem fogadják el az adásvételit. Valami értelmeset tud valaki mondani??? Az okmányirodába azt hajtják keressem föl....400 km erről jött a vevő....semmi értelme nekem elmenni oda..vagy elásnak vagy nem...nagyon kikészített ez a dolog mert bármit csinálhat engem vesznek elő...szépen kérek mindenkit értelmes dolgokat írjatok! Mi tévő legyek? Kihez forduljak? Nem létezik hogy nincs megoldás erre a problémára???!!!

2017. márc. 13. 17:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus példa arra, hogy az okmányirodában papirokkal, adatokkal dolgoznak, és azt fogják elfogadni, ami látszódik a papíron - ezt az adásvételi irásakor szem elött kellett volna tartani.

Kérdezd az okmányirodai ügyintézőt a lehetőségeidről, esetleg probálkozhatsz másik irodában, de elég szigorú szabályok kötik öket.

A vevő nem is akarja átíratni?

2017. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem...nem nagyon izgatja a dolog, törzskönyv nem kell neki. Teljesen tanácstalan vagyok....első sorba magamat hibáztatom de biztos van erre is megoldás. És nem jövök rá mi ezzel az egésszel a célja!
2017. márc. 13. 18:19
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt tippelem ez volt a trükk azért hogy a törzskönyv és a tulaj viszony megmaradjon . Száguldozhat stb és ő kimarad a felelősségre vonásból . Rendőrt ügyvédet keress fel biztosító arcot és tájékoztasd mindegyiket , aztán írásban smsben közlöd hogy intézkedjen mert eljárást indítasz .
2017. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Nem íratta át, ergo a kocsi még a tied. Mivel te fel tudod mutatni, hogy a kocsi a tiéd, ő viszont nem tudja, hogy az övé lenne szépen feljelentést teszel lopás miatt.
2017. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
3-as: közöltem vele, hidegen hagyja, azt mondta rá hogy "jól teszem ő is ezt csinálná"! 4-es: mondtam a rendőrnek hogy ez járható út lenne-e de nem jó mert a forgalmi nála van és az ő adásvételi példánya jól látszik. Bár az is hiányos de azért ilyen esetbe elfogadnák és engem büntetnek szintén meg félreveztésért. Tehát úgy néz ki eddig minden járható út nekem lenne rossz....
2017. márc. 13. 18:59
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te példányod részét átírod tollal akkor látszik . Ez miért lenne gond az irodában ?
2017. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, ez is megfordult a fejemben, meg a rendőrségen is átbeszéltük, de ha egyszer mégis csak kitalálja hogy ő bemegy az okmányirodába és átírja akkor kibukja magát a dolog hogy a két szerződés eltérő. Bár a törzskönyv nálam van tehát nem hiszem hogy próbálkozik vele de ha én bemegyek és az "átírt" példányomat beadom és őt esetleg értersítik nem tudom hogy ő tud e valamit is kezdeményezni törzskönyv nélkül. vagy ha ő akarja elkezdeni az átírást törzskönyv nélkül el e indítják a dolgot.
2017. márc. 13. 19:30
 8/29 anonim ***** válasza:
32%

Akkor szépen össze cuccolsz pár nagydarab haveroddal és meglátogatod őt.

Mocskos roh@dék valamit csinálni akar a kocsival amit így szépen mind rád kenne utána, és még ki is röhög a telefonba. Verjétek be a száját úgy, hogy élete végéig fájjon neki az evés, az ilyen féreg takony nem is érdemel mást.



Amúgy meg keress egy ügyvédet és mehet bíróságra a dolog, ebből a sztoriból már csak az fog normálisan kihozni.

2017. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a legjobb ötlet :D És tényleg gusztustalan módon odavágta hogy tegyem azt, ő is ezt tenné...Valami Nagyszokolyon vagy hol a fenébe lakik....azt nem tudom hogy ha ügyvédhez fordulok és perre viszem a dolgot, és nyerek (nyilván egy valamire is való ügyvéddel nyernék) akkor rá lehetne húzni a per és ügyvédi költségeket? Sajnos a 2 tanú is felőle van de mondjuk az szerintem mindegy mert hamis tanúzás eléggé büntetendő, továbbá Tesco parkolóba történt az adás-vétel szóval van kamera felvétel is!
2017. márc. 13. 19:56
 10/29 anonim ***** válasza:

Kamera felvételt pár napig őrzik meg utána már nem lehet felhasználni, hiába van meg.

Ügyvéd megmondja azt is, hogy ha nyersz akkor az ráverhető-e térítésileg.


Itt az is gáz, hogy lehet direkt arra vár, te belemenj ebbe, majd akkor gyorsan átíratja a nevére a kocsit és megint kiröhög. Az ilyen szemeteknél sose tudni mire élveznek. Jól elb szott egy gyerekkora lehetett, hogy ilyenekkel tölti el unalmas heteit.

2017. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!