Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót, mik a teendők?

Vettem egy autót, mik a teendők?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tegnap előtt vettem egy használt autót, azt mondták hogy 15 napom van átíratni. Mik a teendőim? Bemegyek egy okmány irodába és ott a papírokkal simán átírják? Vagy előtte kötnöm kell biztosítást? Illetve említette még nekem egy ismerős hogy lehet hogy kell eredetiség vizsgálat is, azt honnan tudom hogy kell, vagy nem? Az autóhoz kaptam törzskönyvet, egy kártya amit 2015.06.11-én állítottak ki, és a hátulján a Hivatalos feljegyzések alatt ez a szöveg áll: "Előzetes eredetvizsgálat alól mentesült" Akkor most el kell vinnem eredetvizsgálatra vagy sem? És ha igen akkor prioritási sorrendben így néz ki? 1. eredetiségvizsgálat 2. biztosítás 3. okmányiroda átírás?



2017. márc. 20. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Biztosítást már aznap kellett volna kötni, amikor megvetted.

[link]

2017. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: biztosítást kell kötnöd (jó volna minél hamarabb)

2: eredetvizsgára be kell jelentkezned (amint erre van időpontod rögtön jelentkezz be az okmányirodába)

3: okmányiroda - ha nincs időpontod jó sokat fogsz várni.


Itt kapsz csekket az átírás összegéről, plusz a forgalmi és a törzskönyv névre írásáról. Vagy be tudod ott fizetni bankkártyával (nekem limit miatt nem ment ekkora összeg), vagy elszaladsz a csekkel befizetni. Amint ezek is a zsebedben vannak, újra meg kell jelenned az okmányirodai ügyintézőnél és onnastól megvan 10 perc alatt. :) Kapod az új forgalmit, később postán a törzskönyvet. Ha jól tudom nem 15, hanem 30 napod van rá, de szerintem minél hamarabb intézed annál jobb. Törekedj rá, hogy ne maradj sokáig közös ügyben az eladóval. A kocsi már a tiéd, de biztos ami biztos...

2017. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, ami lemaradt! Értelemszerűen vinned kell a biztosítási papírt, az adásvételit és az eredet igazolást is az okmányirodába. Ne felejtsd el a személyes okmányaidat sem! :)
2017. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eredetvizsga az mindig kell amikor új tulajhoz kerül az autó? Illetve mennyire számít az autó állapotba eredetvizsgánál? Le van szakadva a kipufogója a kocsinak, abba belekötnek?

2017. márc. 20. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!