Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cascos autóval meghúztam a...

Cascos autóval meghúztam a szalag korlátot mire kell számítanom? (Nagyon megijedtem)

Figyelt kérdés

A sztori röviden autópályán előztem, és teherautó holt terében elkezdte kihúzni a kormányt, megijedtem és satufék balra rántás... szalag korlát. Az autó oldala végig horzsolódott. Elég új autó, még mindig sokkos állapotban vagyok. Nem durva, az autó hibátlanul működőképes csak pár horpadás történt meg a festék lejött.


Mit kell tudnom, ilyen esetben fizet a casco? Teljesen téríti a kárt? (tudom van önrész)

Teljesen be vagyok tojva még mindig. Délután történt, ha jól tudom holnap elég bejelenteni.


Köszi a válaszokat.



2017. ápr. 4. 20:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi rendőr hívva satöbbi, nem tudom hogy kell e ilyen?
2017. ápr. 4. 20:36
 2/8 anonim ***** válasza:
A Casco arra van kitalálva, hogy akkor fizessen, ha te voltál a hülye.
2017. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, de a biztosítók szeretnek kötözködni.


Igazából ez tényleges baleset volt, én már előztem szabályosan index stb, de a teherautós vagy bambult vagy csak nem látott de elkezdte rám húzni a kormányt.


Mennyire lesz macerás a kártérítés javítás folyamat?


Céges autó és céges ügyben volt nálam az autó. És így is akkorát kapni fogok, hogy a taknyomon csúszok végig. Legalábbis ettől félek.

2017. ápr. 4. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Fura a történet, ennyire kezdő vezető vagy?

130 km/h vs. 90 km/h 11m/s a különbség, 4-5 mp egy előzés, de akár fékezni is szabad.


Miért nem kértél intézkedést? Ha netán 7,5 tonna feletti teherautó volt, az nappal Magyarországon nem mehet a belső sávba.


Ha kgfb-re intézed, akkor nem kell félned a céges ejnye-bejnyétől: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirm..


Persze a casco fizet, de levonják az önrészt, amit a céged meg tőled von le ha nincs szerencséd.

2017. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem mentem gyorsan, a teherautó mögé belassítottam mert mögöttem nagy tempóval érkeztek, mondom akkor elengedem őket nem tartom fel, ők elsuhantak majd hopp én is jöttem index stb.


Az önrész se izgat azt a javítás ~10%-a belefér. Igazából ez cascos eset, mert mondjuk azt össze jöttek a dolgok.

2017. ápr. 4. 21:59
 6/8 egySanyi ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem te voltál a hibás akkor miért nem állítottad meg a teherautóst? Sántít ez valahol.
2017. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Megosztod esetleg hogy zárult ez az eset? Elaludtam egy pillanatra és úgy sikerült meghúznom a szalagkorlátot. Fizetett a Casco? Köszönöm, ha szánsz idöt válaszolni!
2020. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze minden gond nélkül, ez a casco lényege akkor én is be voltam szarva, de saját hibádból adódóan fizet a casco pont ezért van.
2020. jan. 13. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!