Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanásos balesetben rendőri...

Sleepmonster kérdése:

Koccanásos balesetben rendőri intézkedésre került a sor. Mire számíthatok? Mennyi lehet a büntetés? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Útkereszteződésben történt a koccanás. Mellékelem a helyszínt ( [link] Oldalról jött belém a másik fél(abból az irányból ameről a képen látható ponyvás teherautó jön). Védett útra hajtottam rá, ám egy nagyobb személyautótól nem láttam , hogy érkezik a belém koccanó. Mikor behajtottam a kereszteződésbe a sor elején várakozó -alacsonyabb- várakozó kocsikon átláttam(3 autó állt ott ahol a képen egy személy autó van. a 3 volt a pickup) és akkor még nem láttam bekanyarodó autót, ám a kereszteződésben lassítottam, hogy a nagyobb autó takarásából kilátsszon az orra az autómnak, ha esetlegesen érkezik másik jármű láthassa, hogy már a kereszteződésben vagyok és egyenesen haladnék tovább. Ekkor jobbról fékezéssel belém csúszott a másik fél. Nem tudtunk megegyezni a vétkes személyében, ezért rendőri intézkedésre került a sor. Kíváncsi lennék rá, mire számíthatok és ha büntetésre kerül a sor milyen összeggel számolhatok ill. milyen további költségeket kell megtérítenem?

2017. ápr. 7. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Grat :D


Sosem értettem az ilyet... ha nem látsz miért mész ki???

2 dolog közül választhatsz vagy vársz amíg jól látod, hogy jön-e valaki vagy kinyitod az ajtót szépen kilépsz a kocsiból és úgy már magasabbra látsz... ha ez sem elég akkor szépen előre sétálsz és kinézel és ha látod, hogy nem jön senki akkor spuri vissza az autóba..


egyébként egyszerűbben is leírhattad volna hogy a LIDL vagy a benzinkútról hajtottál-e ki

2017. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

"Nem tudtunk megegyezni a vétkes személyében"


nem adtál elsőbbséget, szerinted ki a hibás?

2017. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mire számíthatsz? Attól függ, hogy mit rajzolt és adott le az intézkedő rendőr, mert az alapján dönt a szabs. előadó. Ha elhiszik, hogy épp álltál és az álló autóba hajtott bele a bekanyarodó, akkor még nyerhetsz is, de erre kevés az esély.

A bírság 30 ezer körül lesz, de kérhetsz részletfizetést.

2017. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kinek adtam volna elsőbbséget? Akit nem láttam hogy jön?

Köszönöm a kioktatast is! Bár azzal már elkéstek.

Köszönöm a kérdésre adott választ a legutóbbi hozzászólónak!

2017. ápr. 7. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a végén a másik autós lesz a hibás amiért neked ment :D :D


Csak ismételni tudom önmagam... ha nem látsz ki akkor NEM mész ki... ilyen egyszerű!!!

2017. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem számtalanszor volt már ilyen....

volt, hogy 2 kamion közül kellett kiállnom és nem kidugdostam a kocsi elejét hanem kiszálltam és kinéztem, hogy jön-e valaki és addig ott álltam amíg az utolsó autó el nem ment aztán állhattam is ki szép óvatosan.

2017. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!