Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorszám nem stimmel most...

Motorszám nem stimmel most vett autónál! Ha veszek bele egy számlával igazolható motort és beleteszem, akkor átmegy az eredetvizsgán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Használt autó vásárlása után kiderült a motorszám nem egyezik a forgalmiban lévövel. Nem lett bejelentve sehova. Ha veszek egy motort számlával mindennel , akkor átmegy az eredetvizsgán? Minden opciót megvizsgáltam már , csak erre vagyok kíváncsi , hogy ez így jó e ?

2017. ápr. 9. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha veszel egy lopott kocsit, s tudod is róla, hogy nem tiszta, akkor a jóhiszeműséged ugrott. Sőt, még ügyeskedni is próbálsz, nehogy bajod legyen, de te ezzel még rálapátolsz.


Motorszám két dolog miatt lehet eltérő.

1. Adminisztrációs hiba.

2. A kocsi lopott egységekből lett összerakva.


Első megoldható hivatalosan, második nem.


Ne nyugtatgasd magad, hanem add vissza az eladónak, ő meg fizesse meg a károdat. Azaz adja vissza a teljes vételárat, és ezen felül a költségeidet, ami ezzel kapcsolatban indokoltan felmerült.

2017. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hova vigyem vissza ? A tulaj érdektelenséget mutat, a rendőrség nem tudott segíteni, a kocsira meg a kislányom miatt szükségem van mert beteg! Mit tehetnék akkor mondjátok meg! Persze tudom megkellett volna néznem stb hülye vagyok tulok vagyok! Az eredetvizsgán azt mondták kellene egy papír amivel igazolni tudom honnan van a motor! Segítséget kérek! Az utolsó kuporgatott pénzünk van benne ! A motorkód egyezik csak! Mit tegyek akkor ?
2017. ápr. 9. 13:46
 13/18 A kérdező kommentje:
Csütörtökön vettem , adásvételivel! Törzskönyv forgalmi nevek egyeznek! A kocsi nem lopott! Szerintem rakhattak bele egy másik motort , ( elvileg ő nemtud róla) de se a pénzem nincs meg se a suzukim amit beleadtam azt mondta! Viszont az autót muszály megmentenem! Mondjatok akkor egy járható megoldást...
2017. ápr. 9. 13:52
 14/18 anonim ***** válasza:

"megvan rá a pénzem" ezt írtad.

Akkor most a kuporgatott utolsó pénzedet utolsó felét is bele akarod ölni?

Mond mega faszinak, h feljelented, amennyiben nem adja vissza pénzed, mega kocsid! Ez az ő felelősége. Még az ő nevén van a kocsi is!

Szar helyzetben vagy, de ne tetézd ilyen baromságokkal, h te akard a helyzetet menteni! Nem a te felelőséged!

Mindenképp legális úton megoldnandó ez a helyzet, különben sokkal nagyobb szarba kevered magadat és ezzel a kislányodat is!

2017. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Aztán ez nem a te gondod, h az eladó nem tudott róla. Ilyen nincs. AZ övé a kocsi. Ha vette, akkor neki is eredetvizsgáztatták. Ha azon átment, akkor csak tudnia kellett róla, h közben vmi történt a kocsival. Ez csakis az ő felelősége!
2017. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A kezdeti sztoriban még senki sem volt említve. Most meg már érdektelen rendőrséget, és elzárkózó tulajt emlegetsz Először csak a motorcseréről érdeklődtél és ráztad magad a szuper szerelő haveroddal és a rávaló pénzzel. Most már beindult a jajaj, meg a beteg gyerek és hasonló vakítások.

Szerintem csak egy unatkozó nyomorult troll vagy.

2017. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ilyen zavaros, erőltetett kérdést ritkán olvasni.


Az biztos, hogy semmi nem úgy van, ahogy írod.

2017. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 egySanyi ***** válasza:
Az előző kérdésednél már írtam a megoldást csak nem akarod elfogadni. Azt írtad az eredetvizsgán bukott meg. Az eredetvizsgáló cég hivatalból indít ilyen esetben eljárást (rendőrség, nkh ...). Eddig még csak jóhiszemű vásárló vagy, de könnyen lehet ebből még elkövető is, ha tovább ötletelsz.
2017. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!