Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motorszám nem stimmel most...

Motorszám nem stimmel most vett autónál! Ha veszek bele egy számlával igazolható motort és beleteszem, akkor átmegy az eredetvizsgán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Használt autó vásárlása után kiderült a motorszám nem egyezik a forgalmiban lévövel. Nem lett bejelentve sehova. Ha veszek egy motort számlával mindennel , akkor átmegy az eredetvizsgán? Minden opciót megvizsgáltam már , csak erre vagyok kíváncsi , hogy ez így jó e ?

2017. ápr. 9. 12:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én visszavinném és görcsöljön vele az eladó. Mivel a motorszám nem egyezik, így az adásvételi semmisnek tekinthető.
2017. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értelek, de úgy müködik ahogy leírtam?
2017. ápr. 9. 13:00
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy üzemképes motort számlával mindennel, szakemberrel beszerelteted, az sok idő, sok pénz. A 15 napból biztosan kicsúszol, vagy a gatyád rámegy - még ha csak egy G Astra, akkor is...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__biztositas-papirm..

2017. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ezekszerint akkor ìgy működik a dolog...? megvan rá a pénzem, a szerelő pedig 4 nap alatt beszerelné.. csak mondjátok azt nekem hogy így működik...
2017. ápr. 9. 13:16
 5/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudom pontosan a papírozás része hogy működik. Te vettél egy autót, amiben a motorszám nem egyezik, így nem tudod a nevedre íratni. OKé kicseréled a motort, majd elviszed eredetiségvizsgára két adásvételivel? Erről egy eredetiségvizsgást kérdezz meg, hogy járható út-e ( én így elsőre nem hiszem, hogy az de ki tudja..).


Ha már a neveden az autó, akkor tényleg csak annyit kellene tenned, hogy beballagsz egy adásvételivel az okmányirodába és átírják a motorszámot, viszont nincs a neveden az autó.

2017. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem működik a dolog , mert tudom igazolni a motor eredetét , hogy a motor nem lopott , tiszta
2017. ápr. 9. 13:26
 7/18 anonim ***** válasza:

Kérdezel valamit, aztán megválaszolod magadnak.

Jó a buli! :D

2017. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csak nyugtatgatom magamat :D
2017. ápr. 9. 13:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy tudod igazolni a motor eredetét, de a központi nyilvántartásban meg nem az a motorszám van amiről te papírt fogsz lobogtatni :D


Szerintem holnap keress meg egy eredetvizsgálót ő fog tudni válaszolni a kérdésedre.

2017. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, csak a kocsiét nem!

Igazi hülye egy ember lehetsz, már ne haragudj! Van egy feltehetőleg lopott kocsid. Vagy a motor az.

Te meg ahelyett, h visszavinnéd, ahelyett itt görcsölsz ilyneken, meg további pénzeket akarsz bele ölni feleslegesen.

Ehgyik ismerősöm vett egy vw passatot 6 éve. Már 3 éve használta, mikor jöttek a rendőrök trélerrel, bekopogtattak, h kérik a forgalmit mega kocsikulcsokat, mert viszik el.

Kérdezte a tulaj, h hova? Hát lefoglaljhák, merta kocsi lopott. Most ért oda a nyomozás, h bebizonyosodott a kocsi eredete. Eredetvizsgán nem bukott ki. Vitték a kocsit. Se pénz, se kocsi. Ez kell neked, te tulok?

2017. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!