Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező e az eredetiség...

Kötelező e az eredetiség vizsgálat, abban az esetben, ha a szülőmtől vásárolom meg a személygépkocsit?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megveszed tőle és papiron átíratod akkor igen. De mostmár nem eredetiség v van hanem összevonták a műszakival.

De miért íratod át? menj be Üzembentartónak és meg van oldvaa plusz kiadás, szülőd meg a tulajdonos.

2010. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tudtam. Anyám nem akar belemenni, mert szerinte akkor a kötelezője változik, mivel ők vesznek egy másik autót. Nem tudom, hogy ebben az esetben ez az üzemben tartótól függ e?
2010. máj. 14. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te átkerülsz A0-ba vagy B0 szóval 0-n leszel már ne mtudom hogy mutatják. A másik kocsija lesz az elsődleges és arra meg átviszi a pontokat. Ennyi.

Ha valakinek 2 kocsija van akkor egyik mindig A0 a másikon meg vannak a bónuszok

2010. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos volt.
2010. máj. 14. 21:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés felmerült bennem.

Ebben az esetben, ha én csak üzembentartó lennék, akkor milyen költségek merülnének fel részemre ezzel az ügylettel kapcsolatban...

2010. máj. 14. 21:06
 6/8 omadjoe ***** válasza:
nekem 2 auto van a nevemen, az erösebb autonak anyám az üzembentartója. ő B10-ben van. a másik gyenge automnak nincs üzembentartoja, ezért én fizetem a biztositásomat ami már B4-ben van. anyádnak nincs semmi "félni"/"félteni" valója, ha te üzembentartó leszel a régi auton! akkor neked kell fizetni a biztositást. ö átviheti az uj autora a biztositási bonusz besorolását. ennyi...
2010. máj. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig a tulajdonos nevére és adataival kalkulálnak. Vagyis ha te 20 éves vagy anyukád 35 akkor anyukádnak olcsóbb a közelezője, és az ő nevére fizeted majd, de papiron mégis te használod. Ha te lennél a tulajdonos, és friss a jogosítványod, 100-200.000ft is lehet egy évi kötelező biztosításod... Azért is tartom hülyeségnek, meg mivel családban marad így papiroknál is mindegy kiével használod
2010. máj. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 15. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!