Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem látszódnak a sebesség...

Ha nem látszódnak a sebesség korlátozás táblák, akkor lehet felebezni gyorshajtásért?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha pl. városban haladsz 50-el, van egy 30-as tábla ami nem látszik (pl.: kidöntötték, lelopták, akármi) és lemérnek akkor igen - ha tudod bizonyítani.


Ha sztrádán 150-el mész és lekapnak nem hivatkozhatsz arra, hogy nem látszott a 110-es tábla, mert amúgy is 130 a megengedett.

2017. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Általában figyelek a táblákra és a szabályok betartására, lakott területen szigorúan 50 környékén van a mutató 90es helyen is általában 90 környékén megyek. De most sajnos benéztem.. ahogy kiraktam üresbe és begurultam lakott területre. De csak maga a kocsit fényképezték. nem látszik semmilyen tábla.
2017. máj. 23. 12:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet ha tényleg nem látszott. De jellemző, hogy ott mérjenek ahol nem látszik a tábla.
2017. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
attol, hogy nincs tabla, lakott teruleten alapbol 50 az ervenyes, igy nem hivatkozhatsz ra, ha gyorsabban mentel, mint 50, hogy nem volt tabla.
2017. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, 3-asban azt akartam hogy NEM jellemző.


De akkor nincs is semmilyen kidőlt tábla ugye?

Csak begurultál 90-el a lakott területre. Most először gondolom, és rögtön le is fotóztak. Elég balszerencsés vagy.

2017. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Igen, hivatkozhatsz rá és hivatkozz is, mert igazad van.
2017. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs. A tábla a helyén van, csak a képen felismerhetetlen a helyszín olyan közelről van lekapva a kocsi hogy mindent kitakar, de még egy táblát se látni rajta.
2017. máj. 23. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A fotón nem is kell látszódjon a tábla, mert az gps POZÍCIÓVAL jelöli a helyszínt.


Ha volt tábla amikor beértél (akár sebességkorlátozás, akár csak a település tábla) a faluba akkor ez bukta.

2017. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mennyivel is gurultál be a házak közé?

Ha semmi tábla nem volt, akkor lakott hely kezdetétől 50. Amennyiben itt fotóztak, akkor legalább 65-tel gurultál be.

Nem szólhatsz egy szót sem. Táblának akkor kellene lennie, ha házak már a lakott terület kezdete tábla előtt is vannak.

De itt én parancs nélkül is lassítani szoktam.

Panaszod akkor lehetne, ha kisebb sebességre van itt korlátozva a tempó, azt nem láttad.

Egyébként mielőtt mérni kezdenének kötelesek egy fotót készíteni a sebességet korlátozó tábláról is az autósok szemszögéből.

Szóval nem úgy, hogy beállok a fa lombja alá, s onnan lekapom.

2017. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 instantkave válasza:
100%
Ez elég gyenge próbálkozás, vicces lenne ha csak úgy trafizhatnának, ha rajta van a fotón a tábla is...
2017. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!