Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem adták oda az adásvételi...

Ha nem adták oda az adásvételi szerződést akkor hogy jelentsem be hogy eladtam az autót?

Figyelt kérdés
Sajnos ott maradt az ülésen.Hiába írok a vevőnek nem adja oda.
2017. máj. 28. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem adja oda?


Kérted belőle a saját példányaidat és nem hajlandó átadni, úgy sem, hogy odamész érte?

2017. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ma is odamentem azt mondja eldobta.Mit tegyek?
2017. máj. 28. 22:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Jelentsd be anélkül. Lehet hogy már átiratta akkor azt meg is mondják. Onnét nincs több dolgod vele.
2017. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megprobálom akkor igy.Remélem elfogadják.Lány vagyok ez az ember meg elég nagy darab.Nemhiszem hogy hatni tudnék rá.
2017. máj. 28. 22:15
 5/14 anonim ***** válasza:

2dolog lehetseges:

1)mar atiratta igy semmi dolgod nincs mar vele....a neked jaro peldanyt is megtarthatja

2)te valami nagyon rosszba keveredtél es jo nagy szivas var rad

2017. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem íratta át mert meg is mondta.
2017. máj. 28. 22:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Aham... Hát elég figyelmetlen voltál, de mindenre van megoldás.

Okmányiroda, gépjárműves ügyintéző és neki elmeséled mi történt. Így aztán nem lesz egyszerű (mert gondolom a vevő adatai sincsenek meg így, sőt nem is tudod bizonyítani hogy eladtad hivatalosan), de ő felvázolja majd a lehetőségeket. Szépen kérd / normálisan beszélj vele, mert bizony Te is hibáztál.

Első körben a vevőnek van egy 15 napos határideje az átírásra, lényegében csak azután történhet bármi ha addig nem íratja át. Mikor történt az adásvétel?


Könnyen elképzelhető, hogy a vevőd elképzelése az, hogy majd neked mennek a csekkek-felszólítások és egyebek, ő meg egy darabig használja és utána szétbontja vagy eladja alkatrésznek és letagadja az egészet.

2017. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
jelentsd be h ellopták, papíron a tiéd
2017. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8

Még ezzel tudna rontani a helyzetén egy nagyot.

1. Hazudjon?

2. A vevőnek van adásvételije és meg is történt az adásvétel - megkapta a pénzt

2017. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valószínű az illető arra játszik amit a 8as írt.

Először menj el okmányirodába. Lehetőleg próbáld meg elérni, hogy valami módon rögzítésre kerüljön, hogy ott jártál. Én meg sem várnám a 15 napot. Vedd fel a kapcsolatot egy ügyvéddel, hátha tud valami okosat mondani. Valamint én már most a rendőrségen is tájékozódnék.


Aztán ha mindhárom helyről megvan a válasz, hogy mit lehet lépni akkor felhívnám a vevőt, és elmondanám neki, hogy mi lesz az ügy további menete. Nem fenyegetni, csak tájékoztatni.


Nálam ez a módszer bevált. Ott a helyszínen azonnal megoldódott minden. (Igaz más tészta, mert meghúzás volt, de amint felvázoltam neki, hogy feljelentést teszek és a kamerák alapján majd a rendőrség eldönti, hogy tényleg ő volt-e, azonnal fizetett)

2017. máj. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!