Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személyi biztosítás KGFB...

Személyi biztosítás KGFB helyett? Szerintetek igazságosabb lenne?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy miért autóra van kötve a biztosítás, sokszor nem is az vezeti, akié a biztosítás.

Ez nemcsak a biztosítottnak gond, hogy ha balesetet okoz egy olyan, aki pl nem akar fizetni, de ő vezette a kocsit. De a biztosítónak sem jó, mert köt egy "kockázatmentes sofőr" biztosítást, és pl csak a kezdő jogsis 18 éves vezeti a kocsit.

Miért nem jogsihoz van kötve a biztosítás? Hogy akinek jogsija van, annak kell kötnie, és bármilyen kocsival okoz balesetet, az ő biztosítása fedezi?

Akinek nincs a jogsi mellé biztosítás, az nem vezethetne (úgy mint a kocsin a műszaki. Nem kötelező, de anélkül nem mehet forgalomba a kocsi).


Nem jobb lenne mindenkinek?

A biztosító is pontosabban felmérhetné a kockázatot, és egy balesetnél nem szívna olyan, aki ott se volt, csak kölcsönadta a kocsiját.



2017. jún. 6. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

"Nem jobb lenne mindenkinek?"


Nem!

2017. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért nem?

Persze, aki nem fizet KGFB-t, csak hajtja más kocsiját, annak biztos nem jobb. És a többieknek?

2017. jún. 6. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Te az a szokásos okostojás vagy,aki havonta elénk tárja az éppen aktuális világmegváltó gondolatait az ingyenes tömegközlekedéstől kezdve a jelenlegi agymenésig?!?
2017. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, de a németeknél meg kell adni, hogy ki fogja vezetni az autót a biztosítás megkötésekor, és ha több van, azt tételesen fel kell sorolni. Pl: a nejemnél én vagyok a díjfizető, de főhasználónak a nejem van bejegyezve, én csak, mint mellékszereplő.
2017. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es, nem nem én vagyok.

Egyrészt ebben a kategóriában kb évente 1x teszek fel kérdést, másrészt autóval közlekedek, így nem érdekel a tömegközlekedés.


3-as: köszönöm, igen, akkor az is igazságosabb valamivel. Illetve az is, amikor a rendszám van személyhez kötve, nem autóhoz.

2017. jún. 6. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan. Eladom az autom, leszedem a rendszamot es viszem a kovetkezore. A vevo meg hozza a sajatjat. Es akkor mar nem is beszelve az eves adorol, ami addig van szamolva amig el nem adom az autot. Nem egesz evre en fizetem, mert ev kezdetekor az en nevemen volt, ami röhej...Sokkal jobb es rugalmasabb a rendszer, nem beszelve a koltsegekrol...
2017. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!