Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyire van jogalapja a...

Mennyire van jogalapja a KGFB-s avultatásnak?

Figyelt kérdés

1 milliós kárt okoztak pár napja az autómban, a biztosító két ajtócserére 30% avultatást "számolt fel", így vétlenként is 100-150 ezerrel kell beszálljak a javításba.


Tudom, hogy ez a "káron gazdagodás" elkerülése miatt van, csakhogy az egyik oldalon kicserélt, újra festett autómat a kereskedések eleve nyomott áron veszik csak be a korábbi sérülésre hivatkozva, mondván azt alacsonyabb áron tudják csak eladni (teljesen érthető módon).


Ilyen formában az autóm értéke az új alkatrészekkel nemhogy nem emelkedik, hanem igen jelentősen csökken. Ez így jogilag támadható? Érdemes megbízni káresetekre szakosodott cégeket/ügyvédet? Nem is annyira a pénz miatt, inkább az elv, hogy károsultként nekem kell a zsebembe nyúljak, miközben a vétkes megúszta pár karcolással, meg egy 10ezres helyszíni bírsággal.



2017. jan. 23. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell zsebedbe nyúlnod, ha bontott alkatrész is lehet. Ha ilyent használnak fel, akkor az engedélyezett költségkereten belül kifizetik teljes egészében.

Saját tapasztalatommal is meg tudom erősíteni.

Nehezen érthető számomra, de egy 90 ezer forintos elemet be tudtam volna szerezni 45 ezerért, gyári, új márkakereskedő raktári maradéka.

Azt mondták, csak a felét fizetik. Bontott került bele 60 ezerért, azt simán kifizették.

(Hogy a szerviz mennyit adott érte nem tudom, a számlámon ezek az összegek voltak.)

2017. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ajtócserére 30%-os avulás? hány éves a kocsi?
2017. jan. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az autó 7 éves, Ford Mondeo Mk4. Rendszeresen szakszervizbe járó, nagyon megkímélt, igaz, magas km állással (310ezer), de ez nem látszik rajta sem kívül, sem belül (2 havonta vegyszeres kárpittisztítás, ami a bézs miatt kell is).


Bontott alkatrészt elvből nem szeretnék beépíteni, a szakszervizzel nagyon meg vagyok elégedve (Ivanics).

2017. jan. 30. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!