Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az autópálya matricát nem...

Ha az autópálya matricát nem az autópályára való felhajtás elött veszem meg hanem késöbb de még ugyanazon a napon akkor az már nem érvényes?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvényes, csak akkor szabad felhajtani, ha már megvan a matrica.
2017. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy vettem matricát azon a napon csak késöbb már a lehajtás után.
2017. jún. 12. 09:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De érvényes. Csak attól az időtől kezdve amikor megvásároltad. Vissza menőleg nem.
2017. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Melyek a leggyakoribb problémák és befizetés kapcsán rendre elkövetett hibák, tévesztések?


Nagyon sokan még most sem figyelnek oda kellő időben arra, hogy az e-matrica megváltását időben, tehát még az adott fizetős útszakaszra való belépés előtt megoldják. Mivel utólagos, vagy más értelmezés szerint visszamenőleges fizetésre nincs lehetőség, sajnos mulasztásnak minősül a kései befizetés is."

[link]

2017. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A válaszírók is úgy értették. Ezért írták, hogy utólag, nem érvényes.

Ahogy a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. is ezt állítja.


• Mikor kell megvásárolnom az e-matricát?

Az úthasználati jogosultságot (e-matricát) mindig a díjköteles útszakaszra történő felhajtás előtt kell megváltani. Az e-matrica megvásárlása nem jelent visszamenőleges jogos úthasználatot. Az érvényességi időtartamon belüli vásárlás esetén az érvényesség kezdete minden esetben a vásárlás időpontja. Amennyiben rendelkezett e-matricával, és pótdíjat kapott, ellenőrizze a szelvényén található érvényességi adatokat.

Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. Kérdések – Válaszok

[link]

2017. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben én is utánanéztem és sajnos ki kell fizetnem a pótdijat mert hát utólag már nem érvényes :( De van rá 30 napom.
2017. jún. 12. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2-3 éve, amióta így van végülis még csak pár ezerszer hívták fel rá a figyelmet.

Úgy tűnik lassan mindenkihez eljut az infó.

2017. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a kresz átnyálazását mert benne van ez is.
2017. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!