Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eredetiség vizsga mikori kell...

Igor Igorovics kérdése:

Eredetiség vizsga mikori kell legyen?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy autót, szeretném átiratni. Az egyik problémám az, hogy csak egy-egy példányt töltöttünk ki, nem kettő-kettőt, nálam és az eladónál is csak egy példány van. Szükséges megírni újabb két példányban?


Minden fontos papírt megkaptam. Törzskönyv, forgalmi, műszaki vizsgája 2019 januárig érvényes. Biztosítást kötöttem rá, most fizettem be. Súlyadót nem tudom, hogy be van-e fizetve, elvileg igen, de úgy hiszem, amíg nincs a nevemen, addig nem az én reszortom. Jól tudom ezt?


Amit nem tudok, hogy mikorinak kell lennie az eredetiségvizsgának. Készült róla, itt is van nálam, de még a vásárlás előtt, 2016.08 hónapban. Szükséges, kötelező újra elvégeztetnem az átiratás előtt?


Kifelejtettem esetleg valamit?


2017. júl. 9. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Az eredetiségvizsgálaton készült határozat rövid ideig, emlékeim szerint 30 napig érvényes. Ha lejárt az érvényessége (rajta van az valahol), újat kell készíttetned. A gépjárműadót pedig majd jövő év január 1-jétől kell fizetned, ha addig el nem adod az autót.
2017. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eredetiségvizsgálat határozata 60 napig érvényes, neked már újat kell csináltatnod az átíráshoz.


A teljesítményadót (ex. súlyadó) mindig az fizeti egész évben akinek a tulajdonában volt a jármű az adott év január elsején. Kivéve ha újra forgalomba helyezett jármű, vagy ha honosított.

2017. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég a két példány adásvételi (egy nálad egy az eladónál), a lényeg, hogy az átíráskor legyen nálad egy eredeti aláírással ellátott. (A másolat azért jó, mert átírás után már csak abból tudod az eladó adatait és lakcímét.) Ha valami gondod van, jól jön ha meg van a címe, de arra elég egy fénymásolat is.
2017. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!