Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A bürökrácia csapdájából van...

A bürökrácia csapdájából van kiút?

Figyelt kérdés

A következő dolog történt.

Volt egy eladó régi kocsim, ami csak a helyet foglalta.

Gondoltam eladom vagy 200 ezerért, elvégre nem használjuk. A probléma az, hogy csak rosszarcú alakok jelentkeztek, 100 ezres alkukkal, szóval csak a gond volt vele.

Az egyik rokonom viszont mondta, hogy ő megveszi. De hitele van, nem meri átírni a nevére, meg egyébként is aránytalanul drága. Ezért egy közjegyzői meghatalmazással vitte el a kocsit.

A probléma az, hogy külföldön büncselekményt követett el vele, minek utána a kocsit lefoglalta az illetékes szerv, nekem jött egy határozat, hogy az autót elvették, kártalanítást a rokon sráctól kérhetek. A srác itthon van, nem kapott letöltendőt, de mondta, hogy az autót nem fogják visszaadni - ahogy ez a bírósági határozatban is benne volt.

Oké, elmentem az okmányirodába, kivonatni forgalomból. Ugye a biztosítást, telj. adót a srác mindig ideadta nekem, úgy volt befizetve. Csak már az autó nincs.

Mondom az okmányirodába a hölgynek, hogy szeretném kivonni forgalomból az autót.

Ő - bontási igazolás kell

Én - Az nincs, de itt egy végzés, ami leírja, hogy az autót külföldön lefoglalták

Ő - Hozza vissza az autót és bontási igazolás kell

Én - Ide van írva, hogy nem adják vissza

Ő - Értem. Akkor kérek egy bontási igazolást

Én- Azt autó híján hogy szerezzek?

Ő- Mikor vissza adják az autót, vigye el egy bontóba

Én - Az autót mint már mondtam nem adják vissza. Ezen kívül amúgy is lejárt a műszakija, tehát ha az értékének sokszoros költsége árán vissza is tudnám perelni, még az rtékének sokszorosába kerülne haza trélerezni. A gond csak az, hogy ez sem lehetséges, mert nem adják vissza, valószínüleg már meg sincs.

Ő- Az autó él, tehát bontási igazolás kell, azt hozzon, csak úgy tudom kivonnni forgalomból.

Én - Értse már meg, hogy nem lesz igazolás, mivel az autó külföldön maradt örökre!

Ő - Akkor amíg vissza nem hozza és nem hoz bontási igazolást, ideiglenesen ki tudjuk vonni a forgalomból.

Én - Oké, ezért ha jól tudom fizetni kell 2500 forintot és csak pár hónapig tart. Mi lesz utánna?

Ő - Addig hosszabbítja és fizet, amíg nem hoz bontási igazolást.


Magyarul egész életemben fizetni kell ezért az autóért, vagy most mi van?

Mi erre a megoldás?



2017. aug. 27. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

sima ügy...egy közlekedési-igazgatási ügyvédnek ujjgyakorlat. a perköltséget is ráterhelheted a kedves rokonodra.


te vétlen vagy, a rokon meg bűnöző..


szóval a megoldás: egy jó ügyvéd, oszt jónapot.


ha nem szeretnél a rokonoddal fasírtban lenni, akkor fizess...az meg jót röhög a markába.

2017. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Másik okmányiroda. Nem egyszer tapasztaltam, agyilag zokni illetők dolgoznak ott, és egyik mást mond, mint a másik.

Van, aki simán átenged egy ügyet, a másik meg elkezd kukacoskodni.

Lehet, ilyenkor kérni kellene valami illetékest főnököt, vagy az ügyintézőt, hogy mutassa az erre vonatkozó jogszabályt.

Amúgy ha külföldre eladod الحصول على اللعن -nak, azt is elfogadják, tehát nem értem az okmányiroda kukacoskodását.

2017. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól hülyére vett a rokonod.

Sokszor pedig mindenki mondja: üzletben nincs barátság.

Nagyon tedd össze a kezed ha ennyivel megúszod.

Lesz itt még problémád a "bürokráciával".

2017. szept. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Probléma megoldódott végül. Idáig fizette az ideiglenes forgalomból kivonás költségeit, majd múlt hónapban elmentem egy másik városba egy másik okmányirodába, ahol érdekes módon a bírósági határozattal ki lehetett vonni a forgalomból, bár huzogatták a szájukat, hogy nem abban a városban élek.
2018. szept. 4. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!